Wizyta strażaków w Szkole Podstawowej w Kowalach Oleckich

2014-06-02 22:52:25(ost. akt: 2014-06-02 23:26:59)

Autor zdjęcia: Teresa Truchan

Do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich przybyli niecodzienni goście. O godzinie 10.00 na plac przed naszą szkołą wjechały na sygnałach 3 wozy strażackie, a w nich strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Olecku oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Kowali Oleckich.
Panowie strażacy zaprezentowali pojazdy ratowniczo – gaśnicze, szczegółowo omówili wszystkie tajemnicze przedmioty znajdujące się w ich wyposażeniu. Przedstawili też sposoby i techniki podawania wody podczas pożaru, umożliwiając uczniom praktyczne ćwiczenia.

Strażacy w krótkim instruktażu przedstawili, jak udzielać pierwszej pomocy osobom nieprzytomnym, co jest niezmiernie ważną czynnością, nierzadko ratującą życie. Dzieci chętnie przejmowały role ratowników, ćwicząc na fantomach, wcielały się w role poszkodowanych, zakładały kołnierze ortopedyczne, leżały na noszach.
Ciekawym doświadczeniem był pokaz, jak zachowuje się gorący olej w kontakcie z wodą. Po takiej lekcji na pewno żadne dziecko nie będzie próbowało w ten sposób gasić palącego się tłuszczu.

Największą atrakcją było oczywiście polewanie wszystkich wodą. Pogoda dopisała, więc wszyscy biegali mokrzy, ale szczęśliwi, z okrzykami „Jeszcze, jeszcze!” Na zakończenie nasza Pani Dyrektor oraz niektórzy uczniowie, zwycięzcy w konkursie wiedzowym, mieli okazję wjechać na podnośniku i z wysokości kilku metrów obserwować otoczenie.

Pani Dyrektor, nauczyciele oraz społeczność Szkoły Podstawowej w Kowalach Oleckich składają serdeczne podziękowania Komendantowi Powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej w Olecku oraz Strażakom za umożliwienie obejrzenia sprzętu ratowniczo-gaśniczego, poznania trudnej pracy strażaków oraz udzielenie wskazówek na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Spotkanie zorganizowała nauczycielka pani Anna Brodowska.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na http://kowaleoleckiei.wm.plw ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Źródło: Artykuł internauty

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5