Dni Rodziny w Szkole Podstawowej w Stożnem

2014-05-28 15:32:00(ost. akt: 2014-05-28 21:48:40)

Autor zdjęcia: Archiwum SP w Stożnem

W poniedziałek, 26 maja w ramach Dni Rodziny w naszej szkole było wiele atrakcji. Na imprezę zaprosiliśmy oczywiście rodziców, babcie, starsze i młodsze rodzeństwo. Stawili się licznie.
Festyn rozpoczęła uroczysta część artystyczna, w której wystąpili wszyscy uczniowie kl. 0- VI. I chociaż to akurat był Dzień Mamy, nie zapomnieliśmy o Tatusiach. Jak zwykle program mieliśmy bardzo urozmaicony: inscenizacje, wiersze, skecze, piosenki, tańce, gra na instrumentach, reklamy. Rozbawiliśmy, wzruszyliśmy, otrzymaliśmy gromkie oklaski.

Po występach pani dyrektor szkoły zaprosiła rodziców na słodki poczęstunek. Kolejnym punktem programu było wykonanie z bibułki barwnych kwiatów i przyozdobienie nimi posesji szkoły. Świetnie nam się wspólnie pracowało. Mamy musiały wykonać też zadanie polegające na wybraniu spośród wielu portretów swojej podobizny narysowanej przez własne dziecko. Nie sprawiło im to zbytnich problemów i z dumą pozowały do zdjęć.

Następnie wszyscy udaliśmy się na boisko szkolne i rozpoczęła się rywalizacja sportowa. Pełne emocji potyczki rodzinne. Rodzice rozgromili nas w grach zespołowych. Wygrali mecz piłki nożnej i zdobyli Puchar Wójt Gminy Kowale Oleckie. W kwadranta również okazali się od nas lepsi. Niektórzy nasi koledzy i koleżanki wykazali się nadzwyczajną przedsiębiorczością i z powodu chwilowego braku członków własnych rodzin, „adoptowali” panie nauczycielki. W rzucie piłeczką palantową najlepsza okazała się pani Iwona Giedrojć z bratem Kacprem Jaworskim. Piłka lekarska – tutaj triumfowali pan Tomasz Akus z synami Wojtkiem i Kacprem zajmując I i III miejsce. Pani Iwona Giedrojć nie spoczęła na laurach, tylko zajęła I miejsce w skoku w dal- tym razem z synem Cyprianem. Pierwsze miejsce w skokach na skakance w wywalczyły panie Nalewajko: Agnieszka i Julia.

W trakcie pokrzepialiśmy się własnoręcznie opieczoną kiełbaską i słodkościami przygotowanymi przez nasze mamy. Czynny udział w imprezie wziął też ksiądz Henryk Śmiarowski. Spróbował swoich sił w skokach na skakance, zagrzewał do rywalizacji śpiewając i grając na gitarze.
Czas minął nam niesamowicie szybko. Pani dyrektor wręczyła puchary i medale. Ustawiliśmy się do pamiątkowego zdjęcia. I tylko ten żal, że już koniec.
Uczniowie SP w Stożnem

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5