Przedszkolaki z Sokółek obchodziły Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

2014-04-02 21:18:15(ost. akt: 2014-04-02 21:26:11)

Autor zdjęcia: Paulina Piotrowska

2 kwietnia w Międzynarodowym Dniu Książki dla Dzieci przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego i Punktu Przedszkolnego w Sokółkach odwiedziły Gminną Bibliotekę w Sokółkach.
Dzień ten miał na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytelnictwa wśród najmłodszych. Zajęcia dla przedszkolaków przygotowały i poprowadziły panie bibliotekarki: Beata Grudzińska i Krystyna Maciejewska.

Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały czytanych bajek i wierszy, ale również mogły wcielić się w role postaci bajkowych z bajek takich jak: „Trzy Małe Świnki” oraz „Jaś i Małgosia”. Wielką radość sprawiła dzieciom także wspólna inscenizacja wierszy Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa” oraz „Rzepka. Przedszkolaki wspólnie bawiły się budując domek dla Trzech Małych Świnek z wykałaczek. Reperowały również dach chatki Baby Jagi, uzupełniając go pierniczkami, które zjadł Jaś z Małgosią. Przedszkolaki słuchały też bajkowych zagadek, z odgadnięciem których nie miały żadnych problemów.

Na zakończenie dzieci podziękowały paniom bibliotekarkom za bardzo ciekawe zajęcia i słodką niespodziankę. Wręczyły też pamiątkowe kartki z podziękowaniami i zaśpiewały piosenkę. Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu ciekawych bajkowych wrażeń. Dzieci opuściły bibliotekę z uśmiechami na twarzy.

Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj

Barbara Syperek i Paulina Piotrowska, wychowawczynie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na olecko.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutajŹródło: Artykuł internauty

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5