Święto Drzewa w Szkole Podstawowej w Kowalach Oleckich

2013-10-16 22:27:38(ost. akt: 2013-10-16 22:30:28)

Autor zdjęcia: Teresa Truchan

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich odbyło się Święto Drzewa. Uczniowie wzięli udział w Międzyklasowym Konkursie Plastycznym na plakat pt. Drzewo. Prace zaprezentowane przez dzieci zaskakiwały oryginalnością pomysłów i ciekawym wykonaniem.
Kolejnym punktem programu był Międzyklasowy Konkurs Wiedzowy - Drzewa naszych lasów. Rywalizacja klas dotyczyła wiedzy o lesie i drzewach. Uczniowie rozpoznawali rodzaje drzew, ich owoce, odgłosy leśnych mieszkańców i organizmy żyjące wśród drzew.

W tym dniu, w pobliżu naszej szkoły, każda klasa posadziła swoje drzewko i zobowiązała się tak o nie dbać, aby za rok można było sprawdzić, która roślina wygląda najładniej.

Podsumowaniem uroczystości był apel, w czasie którego uczniowie klasy IIIa przypomnieli swoim koleżankom i kolegom, jak ważna jest rola drzew w życiu człowieka i całej przyrody. Występ zakończył się obietnicą dzieci:
Przyrodo nasza nie giń,
żyć wraz z tobą chcemy.
Dziś składamy obietnicę,
że ci pomożemy.
Będziemy Ziemio szanować zieleń.
Posadzimy wkoło młode drzewa.
Zadbamy o Ciebie Ziemio,
Bo tak właśnie trzeba!

W czasie spotkania rozstrzygnięto także konkurs literacki na wiersz dotyczący polskich drzew. Jednym z nagrodzonych był utwór Kamili Kuźba, oto i on:
Na przeciwko mego okna,
Rośnie bardzo piękna sosna.
Mierzy dziesięć metrów prawie,
Często obok niej się bawię.
A gdy żar się leje z nieba,
Lubię przy niej się wygrzewać.
Moja sosna ma bardzo dużo lat,
Rosła już tu, zanim przyszłam na świat.
Posadził ją mój prapradziadek,
Więc mam po nim mały spadek.

Mimo, iż Święto Drzewa zostało zakończone, to jednak działania szkoły mające na celu edukację w tym zakresie przebiegają nadal. Uczniowie do końca roku szkolnego uczestniczą w akcji pod hasłem Zbieraj makulaturę- szanuj drzewa. Prowadzone są także zajęcia Klubu Młodego Ekologa. Organizatorami zadania były nauczycielki SP w Kowalach Oleckich: Teresa Truchan i Anna Brodowska
Projekt otrzymał dofinansowanie z Ełckiego Stowarzyszenia Ekologicznego

Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.


Swoją stronę założysz klikając na kowaleoleckie.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:
">kliknij tutajTen tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: tess

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5