Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

UROCZYSTOŚCI PATRIOTYCZNE W KORSZACH

11 listopada to bardzo wyjątkowa data dla wszystkich Polaków. Dzień Odzyskania Niepodległości przez Polskę był w Korszach uroczyście obchodzony.

Miejski Ośrodek Kultury w Korszach zorganizował koncert pieśni patriotycznych pod honorowym patronatem Burmistrza Korsz. Obchody rozpoczęły się od uroczystej Mszy Świętej za Ojczyznę w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Korszach.
Po mszy zaproszeni goście oraz mieszkańcy wzięli udział w koncercie, który poprowadzili wspólnie Agata Gołaszewska oraz Andrzej Jabłko. Sala widowiskowa MOK rozbrzmiewała pieśniami takimi jak „O mój rozmarynie”, „Białe róże” „Hej, hej ułani”, które wykonywały zespoły lokalne: „Baby z Babieńca”, Korszenianki, solistki Patrycja Rybak oraz Agata Gołaszewska. Na scenie zaprezentowała się również Grupa Wokalna działająca pod kierunkiem Krzysztofa Kowalskiego przy Klubie Wojskowym w Bartoszycach.
Tego dnia mieszkańcy mogli zakupić biało-czerwone kotyliony przygotowane na tą okazję przez Koło Gospodyń Wiejskich „Baby z Babieńca”.
fot. Agnieszka i Karol Karusewicz (MOK)
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Tomasz Lenkowski MOK Korsze oraz opublikowany na portalu Korsze: Korsze: Święto z kotylionami
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5