Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ SENIORÓW W KORSZACH

Ponad sto osób wzięło udział w Przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów, który odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Korszach. Przegląd połączony był z corocznym Balem Seniora.

W listopadowy wieczór na korszeńskiej scenie swój dorobek artystyczny prezentowali seniorzy z Barcian, Srokowa, Babieńca, Łankiejm oraz Korsz.
Słowami wstępu i otwarcia przeglądu wszystkich przywitali Ryszard Ostrowski burmistrz Korsz, Jadwiga Hajduk dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Korszach oraz Tomasz Lenkowski prezes Korszeńskiego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Otwarte Drzwi” jednocześnie dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach. Przegląd poprowadziła Zofia Janczewska.
- Wymiana doświadczeń oraz integracja środowisk osób starszych była motorem do zorganizowania Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów w Korszach – powiedział Tomasz Lenkowski.
- To kolejna inicjatywa dla osób starszych realizowana przez Stowarzyszenie, ale pierwszy raz w takiej formie. Cieszę się, że w naszej Gminie mamy cztery zespoły artystyczne, w których realizują się osoby starsze. Od kilku lat działa zespół wokalny „Korszenianki”, kabaret „Zgrany” w ostatnim roku zawiązały się zespoły w Babieńcu „Baby z Babieńca” i w Łankiejmach „Anibabki i Andriu” - mówił Ryszard Ostrowski burmistrz Korsz. - Miło mi, że są z nami przyjaciele z Barcian i Srokowa. To ważne, aby ze sobą współpracować i wymieniać się doświadczeniami - dodał Ryszard Ostrowski.
Po przeglądzie odbył się Bal Seniora. Seniorką Roku Gminy Korsze została Halina Kozińska z Klubu Seniora „Bratek”. Imprezę poprowadził zespół Abrakadabra.
Przedsięwzięcie zrealizowane przez Korszeńskie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Otwarte Drzwi”, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Korszach w partnerstwie z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Korszach.

fot. Karol Karusewicz i Tomasz Lenkowski
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Tomasz Lenkowski MOK Korsze oraz opublikowany na portalu Korsze: Seniorzy na scenie
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5