Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

„NA WESOŁO I SPORTOWO” - FESTYN WIEJSKI W GUDNIKACH

Ostatnia niedziela była okazją pożegnania wakacji w Gudnikach. Odbył się Festyn Wiejski połączony z dniem sportu.

Festyn poprzedziła Msza Święta, której przewodniczył ksiądz prałat Dyzma Wyrostek z Reszla. Następnie po Eucharystii uczestnicy uroczystości podążyli w kierunku placu spotkań. Imprezę otworzyli wspólnie Ryszard Ostrowski burmistrz Korsz oraz Eugeniusz Kowaluk sołtys sołectwa Gudniki. Sportowców przywitał Jan Zając prezes SPT „Krokus” - organizator Gminnego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Korsz.

- Dobrze, że są organizowane takie integracyjne imprezy w środowiskach wiejskich. Cieszy mnie również duże zaangażowanie zespołów artystycznych z Korsz, Łankiejm i Babieńca. Miło, że swoją obecnością zaszczyciło nas tak wielu sołtysów – powiedział Ryszard Ostrowski burmistrz Korsz.

- Zawodnikom dzisiaj rozgrywającym mecze życzę pozytywnych doznań w zdrowej rywalizacji sportowej. Dzisiejszą imprezę uważam za otwartą - dodał Ryszard Ostrowski.

Impreza miała charakter „na wesoło i sportowo”, ponieważ równocześnie rozpoczęły się Turniej Piłki Siatkowej oraz część artystyczna. Na scenie wystąpiły zespoły wokalne z terenu naszej gminy m.in. „Baby z Babieńca”, „Ani Babki i Andriu” z Łankiejm, „Korszenianki”, Tomasz Lenkowski oraz Kabaret „Zgrany” z Korszeńskiego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Otwarte Drzwi”. Licznie zgromadzona publiczność dopingowała zarówno rozgrywających mecze sportowców jak i artystów prezentujących się na scenie. Organizatorzy zadbali również o podniebienia uczestników imprezy serwując kiełbaski z grilla.

Wyniki Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Korsz:
I miejsce – Drużyna „Janosiki” z Korsz
II miejsce – Drużyna „Drewimex” z Sołectwa Gudniki
III miejsce - Drużyna z Sołectwa Olszynka

Imprezę zorganizowali wspólnie: Burmistrz Korsz, Sołtys Sołectwa Gudniki, Stowarzyszenie Propagowania Trzeźwości „Krokus”. Technicznie i organizacyjnie przedsięwzięcie wsparli: Korszeńskie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Otwarte Drzwi” oraz Miejski Ośrodek Kultury w Korszach.

Projekt realizowano przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Korszach.

Tomasz Lenkowski
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Tomasz Lenkowski MOK Korsze oraz opublikowany na portalu Korsze: Festyn Wiejski w Gudnikach
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5