Co babcia i dziadek słuchali kiedy byli mali

2014-10-29 23:17:01(ost. akt: 2014-10-29 23:43:57)

Autor zdjęcia: Elżbieta Kozłowska

Dla przedszkolaków kaseta video, o kasecie magnetofonowej nie wspominając, są tym czym dla ich dziadków był patefon.
Biblioteka w Korszach realizuje projekt "Mały Kolberg”, który jest związany z Rokiem Oskara Kolberga. Obchody 200-setnej rocznicy jego urodzin Oskara Kolberga mają podkreślić rolę tradycji w naszym życiu oraz stworzy warunki sprzyjające ożywianiu aktywności kulturalnej wśród dzieci. Projekt "Mały Kolberg" powstał z myślą o umożliwieniu im kontaktu z żywą tradycją w muzyce, śpiewie i tańcu.

Biblioteka w Korszach organizuje cotygodniowe spotkania dla przedszkolaków ”Co babcia i dziadek słuchali kiedy byli mali”. Podczas spotkania dzieci poprzez zabawę dowiedzą się jak i w jaki sposób odtwarzana była muzyka w czasach, kiedy ich dziadkowie byli mali.

Pierwsze spotkanie odbyło się dnia 29 października z grupą dzieci z Przedszkola Miejskiego. Przedszkolaki poznały stare płyty winylowe, kasety magnetofonowe czy kasety wideo. Spotkanie dostarczyło wiele wrażeń, szczególnie dla dzieci które pierwszy raz w życiu je zobaczyły.

Dziękujemy Pani Dyrektor Przedszkola Miejskiego w Korszach za miłe przyjęcie oraz wspieranie nas podczas spotkania z maluszkami.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na korsze.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: biblioteka

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5