„Chronić czy edukować: Internet przyjazny dziecku”

2014-08-20 15:13:38(ost. akt: 2014-08-20 15:21:44)

Autor zdjęcia: Elżbieta Kozłowska

„Sieciaki na wakacjach” to seria wakacyjnych pikników edukacyjnych organizowanych przez Fundację Dzieci Niczyje i Orange. Akcja ma na celu edukowanie dzieci poprzez zabawę.
Co roku wzrasta znaczenie Internetu w życiu najmłodszych. Niestety wzrasta też liczba nielegalnych treści w sieci. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach wyszła naprzeciw organizując piknik pod hasłem „Chronić czy edukować- Internet przyjazny dziecku”.

O godzinie 13.00 przywitała nas Pani dyrektor życząc dobrej i pożytecznej zabawy. Owinięci w sieci cierpliwie czekaliśmy na rozwój wydarzeń. Nasz projekt rozpoczął film "Owce w Sieci". Tematem filmu były zagrożenia związane z korzystaniem dzieci z Internetu, telefonów komórkowych i innych nowych technologii.

Następnie w ruch poszły kartki z zadaniami i rebusami. Rozwiązując zadania poznaliśmy częściowo drużynę sieciaków, a Net Robi nauczył nas jak zabezpieczyć się, by nie wpaść w internetowe tarapaty. Z wielkim zainteresowaniem spotkały się wyświetlane na ekranie pytania quizowe. Dzieci udzielały odpowiedzi z entuzjazmem. To skutek, jak nam podpowiedziała Zuzia, zdobytych wcześniej wiadomości.

Część edukacyjna pikniku dobiegła końca. Przyszedł czas na wspólna zabawę przy ognisku.

Całość pikniku zakończyło rozdanie dyplomów. Rozradowani i zadowoleni z imprezy uczestnicy postanowili, że po powrocie do domu zalogują się na fajnej stronie: sieciaki.pl.

Trochę hip-hopową wersją piosenki „Ruszajmy w misję” zakończyliśmy piknik z obietnicą przyszłorocznego spotkania.

Dziękujemy wolontariuszom Mariuszowi i Krzyśkowi za pomoc w organizowaniu pikniku.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na korsze.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaTen tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: biblioteka

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5