Artystyczny bus odwiedził świetlice wiejskie

2014-08-19 14:45:35(ost. akt: 2014-08-19 14:55:13)

Autor zdjęcia: Agnieszka Karusewicz i Natalia Szłapka

Bus artystyczny to projekt realizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Korszach. Dzieci i młodzież z obszarów wiejskich nie zawsze mają możliwość korzystać z oferty naszego ośrodka, dlatego wyruszyliśmy do nich.
Pierwsze odwiedzone przez nas sołectwo to Wandajny. Roześmiane twarze przywitały nas bardzo serdecznie. Na placu obok świetlicy wiejskiej dzieci aktywnie brały udział w Zumbie i innych punktach naszego programu. Dużym powodzeniem cieszyło się malowanie twarzy, dzieci z niecierpliwością czekały aż na ich twarzach namalujemy motyle, kotki a nawet wampiry.

Następnie ruszyliśmy do Garbna. W tej miejscowości największym powodzeniem cieszyła się Zumba. Mimo wielkiego upału dzieci także były bardzo zaangażowane w gry i zabawy przygotowane przez Miejski Ośrodek Kultury.

W Parysie przywitał nas Sołtys. Na początku było nas mało, ale jak tylko zabrzmiała w głośnikach muzyka plac zabaw zapełnił się dziećmi. Z kolorowymi buziami dzieci ruszyły do zabawy. Niestety czas minął bardzo szybko i musieliśmy jechać do następnej miejscowości.

W Warnikajmach czekała na nas kolejna grupa dzieci i młodzieży. Zaangażowani rodzice zajęli się grillem i upiekli przywiezione przez nas kiełbaski, które ze smakiem zjedliśmy po zakończonych grach, zabawach i konkursach.

Kolejny dzień i kolejna miejscowość. W Łankiejmach na „Wesołej Polanie” poznaliśmy kolejne dzieci z naszej gminy, które chętnie wzięły udział w Zumbie, zabawach z chustą animacyjną, malowaniu twarzy i wspólnym grillowaniu. W tej miejscowości ujawniły się talenty wokalne. Chętne dzieci zaśpiewały nam piękne piosenki.

Studzieniec to ostatnia odwiedzona przez nas miejscowość. Do wspólnej zabawy dołączyli się tam mieszkańcy pobliskich wsi. Zumba, gry i zabawy, malowanie twarzy, zabawa z chustą animacyjną, karaoke i wspólne grillowanie to atrakcje, które umiliły wakacyjny czas dzieciom i młodzieży. Dzieci biorące udział w konkursach otrzymały nagrody i słodycze.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i młodzieży za zaangażowanie i wspólnie spędzony czas. Podziękowanie kierujemy także w stronę Sołtysów za pomoc w organizacji naszego projektu.

Tekst: Agata Gołaszewska MOK Korsze
Fot. Agnieszka Karusewicz i Natalia Szłapka

Źródło: MOK Korsze

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5