"181" w Letnim Kinie

2014-07-13 22:21:42(ost. akt: 2014-07-13 22:23:08)

Autor zdjęcia: Elżbieta Kozłowska

Prawdziwą ucztę kinową dla mieszkańców Korsz i okolicy przygotowała Biblioteka i Miejski Ośrodek Kultury organizatorzy pokazów filmowych pod hasłem „Kino pod chmurką” odbywających się podczas wakacji.
Wystartowaliśmy w piątek projekcją filmu Damiana Lemańskiego „181” . Jest to amatorski film dokumentalny Damiana Wolfa Wagabundy o półrocznej samotnej wyprawie po Ameryce Południowej.

Film o samotności, przeciwnościach losu, przemyśleniach nad sensem życia, obcowaniu z piękną naturą, życzliwych ludziach, szczęściu, smutku i wolności – nauka bycia z samym sobą i Bogiem. Pochwała czystego życia (hiszp.: pura vida) – nie pogoni za pieniędzmi, lecz pogoni za marzeniami.

Pomimo nie najciekawszej pogody przybyło ponad 70 widzów. Oni wybrali wspaniały i pożyteczny sposób spędzania letniego wieczoru. Ci z którymi rozmawialiśmy podkreślają, że staniemy się stałym elementem ich wieczornych planów. To okazja, aby oderwać się od codzienności i miło spędzić wieczorny czas.

Po projekcji filmu posypało się wiele pytań . Spotkanie zakończyło się po północy.
Zapraszamy na Publiczne Miejsce Spotkań w każdy piątek o godzinie 21.30 po gołym niebem pokazywane będą filmy dokumentalne, dramaty, jaki i komedie.

Serdecznie dziękujemy Damianowi za wzruszające spotkanie z mieszkańcami Korsz. Karolowi za pomoc techniczną.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na korsze.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaTen tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: biblioteka

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5