Warsztaty „Budowanie pozytywnej samooceny” z udziałem osób niepełnosprawnych

2014-05-30 23:15:22(ost. akt: 2014-05-30 23:17:45)
Uczestnicy warsztatów

Uczestnicy warsztatów

Autor zdjęcia: Organizatorzy

W dniu 20 maja 2014 w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Korszach w ramach projektu „Doradztwo i Kariera - ponadlokalna sieć aktywizacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych”, odbyły się warsztaty na temat „Budowania pozytywnej samooceny”.
Projekt jest współfinansowany ze środków PFRON, a realizowany przez Wspólnotę Roboczą Związków Organizacji Socjalnych w partnerstwie z Federacją Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa. Na terenie miasta i gminy Korsze działania te wspiera Stowarzyszenie Propagowania Trzeźwości „KROKUS” z Korsz.

Warsztaty zostały poprowadzone przez specjalistów Biura DiK – Weronikę Kułagin doradcę zawodowego oraz Alicję Maziarek psychologa. Organizację warsztatów wspierał Jan Zając, Prezes Stowarzyszenia Propagowania Trzeźwości „Krokus” z Korsz.

Udział wzięło 10 osób niepełnosprawnych z Korsz, które poszerzyły swoją wiedzę dotyczącą mocnych i słabych stron, budowały pozytywny obraz własnej osoby, uczyły się mówienia dobrze o sobie i o innych.

Uczestnicy warsztatów w dalszym ciągu mogą korzystać z usług:
- doradcy zawodowego, który pomoże w określeniu sylwetki zawodowej,
- pośrednika pracy, który wyszuka i przedstawi adekwatne do oczekiwań oferty pracy,
- psychologa, który pomoże w przełamaniu wewnętrznych obaw związanych
m.in. z poszukiwaniem pracy, rozmową kwalifikacyjną z pracodawcą itp.

Byłem zbudowany faktem uczestniczenia i zaangażowania tylu osób niepełnosprawnych z Korsze - podkreślił Jan Zając. Ważne jest to, że te osoby chciały wyjść z domu, spotkać się i aktywnie uczestniczyć w zaproponowanych warsztatach. Każda osoba dla dodatkowego zmotywowania otrzymała upominek. Po zakończeniu warsztatów odbyła się dyskusja, w trakcie której zrodził się pomysł powołania do życia Integracyjnego Klubu Osób Niepełnosprawnych, który zgodnie z założeniem miał funkcjonować w ramach struktury stowarzyszenia. W ten sposób miałby lokalnie bardziej integrować środowisko osób niepełnosprawnych. Przynależność do Klubu zadeklarowało 7 osób. Odnotowujemy dalsze zainteresowanie. Stanowi to jednak niełatwy proces. Trzeba z ludźmi prowadzić rozmowy, przekonywać i starać się zachęcić do aktywnego udziału w życiu społecznym. Niepełnosprawni stanowią grupę, która wymaga dodatkowego zaangażowania.

Założenie udało się zrealizować w dniu 26 maja 2014 roku, kiedy to Zarząd Stowarzyszenia „KROKUS” powołał do życia Integracyjny Klub Osób Niepełnosprawnych w gminie Korsze. Jest to pierwsza tego typu inicjatywa, którą zamierzamy kontynuować - mówi z radością Zając. Burmistrz Korsz Ryszard Ostrowski uznał to działanie za ważne społecznie i zaznaczył, że będzie w miarę możliwości udzielał wsparcia ze strony samorządu dla tego typu inicjatyw.

Przynależność do Klubu jest dobrowolna. Zakłada rozwój osobisty i reintegrację społeczną oraz zawodową członków, którymi mogą zostać wyłącznie osoby niepełnosprawne posiadające aktualne orzeczenie o stopniu zakwalifikowanej niepełnosprawności. Zasady przynależności określa Regulamin, a główne kierunki działania stworzony Plan Pracy.

Marcin Łupkowski

Tylko ciekawe informacje

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na korsze.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. . #1408585 | 93.154.*.* 2 cze 2014 13:54

    O jakim stowarzyszeniu Zając mówi? Nie pokaże mi ten cały zarząd. Kto w nim jest? To fikcja

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. korsze #1408143 | 5.172.*.* 1 cze 2014 19:20

    Zając i osoby niepełnosprawne? Z jego podejściem? Chodzi jak zwykle o kasę!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5