„Najaktywniejszego Wolontariusza Gminy Korsze 2013 roku”

2014-05-18 23:24:20(ost. akt: 2014-05-18 23:27:04)

Autor zdjęcia: Organizatorzy

W gminie Korsze rozstrzygnięto konkurs o tytuł „Najaktywniejszego Wolontariusza Gminy Korsze w 2013 roku”. Uczestnicy ubiegali się o nadanie tytułu w dwóch kategoriach: indywidualnej i zespołowej.
Przyjęcie takiej formuły było spowodowane specyfiką działań wielu organizacji angażujących wolontariuszy. Organizatorem konkursu jest Burmistrz Korsz Ryszard Ostrowski.

W roku 2014 mamy pierwszą edycję, w następnych latach kolejne. Przyjęliśmy, że konkurs będzie ogłaszany w kwietniu a jego rozstrzygnięcie nastąpi w połowie maja, nagrodzenie w trakcie „Majówki z Grochówką”, a więc wydarzenia współorganizowanego i tworzonego przez organizacje pozarządowe. W roku 2014 przyznawany tytuł ma na celu uhonorowanie dobroczynnej, społecznej działalności za 2013r. wśród zgłoszonych osób, które bez względu na wiek i wykształcenie pracują nieodpłatnie na rzecz potrzebujących w gminie Korsze, a także angażują się w wiele działań zmieniających przestrzeń społeczną.

Powołana do wyłonienia laureatów tytułu Kapituła Konkursu obradowała w dniu 15 maja 2014r. w składzie: Ryszard Ostrowski – Burmistrz Korsz, Ewa Wronisz – sekretarz Gminy Korsze, Ewa Zadłużna – Rada Miejska w Korszach, Marcin Łupkowski - organizacje pozarządowe. W wyniku analizy złożonych ofert udało się przyznać tytuł oraz wyróżnienia dla tych, którzy zostali zgłoszeni do konkursu.

I tak:

- w kategorii indywidualnej tytuł „Najaktywniejszego Wolontariusza Gminy Korsze w 2013 roku” otrzymują:

1. Rozalia Michałowska
2. Krystyna Rynkiewicz
3. Regina Bartoszuk
4. Jan Zając

Specjalne wyróżnienie Burmistrza za działalność wolontaryjną na rzecz gminy Korsze w kategorii indywidualnej otrzymują:

Renata Błażewicz
Irena Stróg
Urszula Michałko-Czeczeniuk
Magdalena Adamowicz

- w kategorii zespołowej tytuł „Najaktywniejszego Wolontariusza Gminy Korsze w 2013 roku” otrzymują:

1. Szkolne Koło Caritas, którego wolontariuszami są uczniowie Gimnazjum im. Orła Białego w Korszach pod opieką nauczycielek: Bożeny Rechinbach i Anny Dymitrowicz
2. Parafialny Zespół Caritas przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Korszach.
3. Zespół Doliny Gubra (zespół webmasterek)
4. Koło Gospodyń Wiejskich w Łankiejmach
5. Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich „Baby z Babieńca”

Specjalne wyróżnienie Burmistrza za działalność wolontaryjną na rzecz Gminy Korsze w kategorii zespołowej dla Dyskusyjnego Klubu Książki.

Burmistrz Korsz na podstawie wniosku Kapituły Konkursu przyznał równorzędne tytuły dla Koła Gospodyń Wiejskich w Łankiejmach i Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich „Baby z Babieńca”. Stąd przyznanych zostanie 5 statuetek w kategorii zespołowej. Niemożliwym stało się podjęcie innej decyzji wobec wielu działań tychże zgłoszonych grup.

Wolontariuszy zgłosiły działające na terenie Gminy Korsze organizacje pozarządowe Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Regionu „Dolina Gubra, Korszeńskie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Otwarte Drzwi” oraz wojewódzka organizacja Federacja Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSA. Zgłoszenia dokonała Parafia Rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Korszach oraz instytucje samorządowe: Miejski Ośrodek Kultury w Korszach, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach, Biblioteka Publiczno-Szkolna w Łankiejmach, Gimnazjum im. Orła Białego w Korszach. Wpłynęło także jedno zgłoszenie indywidualne od Pana Janek Waldemar .

Wszyscy nagrodzeni proszeni są o przyjście w dniu 17 maja 2014 roku na Publiczne Miejsce Spotkań w Korszach, na godzinę 18.30. W tym czasie Burmistrz Korsz uhonoruje zwycięzców. Wydarzenie jest częścią „Majówki z Grochówką czyli Pikniku na Wschodnią Nutę”. Wydarzenia artystycznego, które współorganizuje Miejski Ośrodek Kultury w Korszach, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach, Korszeńskie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Otwarte Drzwi” oraz edp renewables. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Korsz Ryszard Ostrowski. Uhonorowanie i wyróżnienie w tym dniu wolontariuszy stanowi ważny punkt programu.

Jak powiedział wspierający całą akcję Tomasz Lenkowski, wieloletni działacz pozarządowy i jednocześnie Dyrektor MOK w Korszach Majówka z Grochówką to impreza tworzona wspólnie przez organizacje pozarządowe, samorządowe i partnerów prywatnych. To przykład działania, które udaje się realizować społecznie, angażując wolontariuszy i mieszkańców. Dlatego zapadła decyzja, aby w tym dniu, wśród wielu wspaniałych ludzi, których praca przyczynia się do pozytywnych zmian nagrodzić najaktywniejszych wolontariuszy z naszej gminy – podkreśla Ryszard Ostrowski, Burmistrz Korsz.

Marcin Łupkowski

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na korsze.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kor #1402394 | 195.136.*.* 25 maj 2014 00:09

  Gratulacje wolontariuszom!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz

 2. Fajna akcja, doceniony wolontariat. #1402326 | 178.56.*.* 24 maj 2014 21:15

  Fajna akcja,doceniony wolontariat .

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) odpowiedz na ten komentarz

 3. transparenty #1400988 | 78.30.*.* 22 maj 2014 22:19

  idea fajna, ale wykonanie fatalne

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz

 4. Samorząd Zapomniał #1398470 | 164.126.*.* 19 maj 2014 10:59

  Pomysł może i super ale szkoda że wyróżniono tylko nieliczne organizacje, osoby przkro że samorząd zapomniał o tych wspaniałych z dobrym serduchem ludzi.Ale my jesteśmy z Wami Serdeczne Dzięki.

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5