„Majówka w Łankiejmach”

2014-05-13 12:41:15(ost. akt: 2014-05-13 12:50:36)
"Majówka w Łankiejmach"

"Majówka w Łankiejmach"

Autor zdjęcia: Organizatorzy

Majowy weekend to okazja do wspaniałej rodzinnej zabawy. Na taką mogli liczyć mieszkańcy Łankiejm i okolic. 10 maja 2014r. na Wesołej Polanie odbyła się impreza pod hasłem „ Majówka w Łankiejmach”.
Jak co roku spotkanie cieszyło się wielkim zainteresowaniem, zarówno dorosłych jak i dzieci. Swoją obecnością zaszczycili nas Burmistrzowie Korsz - Pan Ryszard Ostrowski wraz z małżonką oraz Pan Wiesław Prusik. Spotkanie zostało poprowadzone przez Annę Konopka - bibliotekarkę Publiczno-Szkolnej Biblioteki w Łankiejmach.

Patronat nad Majówką objęła Telewizja Kablowa Macrosat z Barczewa. Impreza rozpoczęła się pokazem strażackim przeprowadzonym przez OSP Korsze i OSP Barczewo. Przybyli goście mieli także okazję nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, pod czujnym okiem strażaków. Jako pierwsi na naszej scenie wystąpili soliści i solistki. Każdy z nich miał okazję zaprezentować się w osobiście wybranym utworze. Najmłodszymi uczestniczkami były Hania i Ola-uczennice klasy 0. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się konkursy zorganizowane dla dzieci i dorosłych. Zwycięzcy otrzymali wiele ciekawych nagród ufundowanych przez firmę Macrosat. Dalszą zabawę umiliły nam „Baby z Babieńca”, wykonując swój własny repertuar. Następnym zaprezentowanym zespołem były „Ani Babki i Andriu”, którzy swymi skocznymi utworami zachęcali gości do zabawy. Z wielką przyjemnością na naszej scenie wystąpił młodzieżowy zespół „NIRA”, grając muzykę rock. Nie obyło się także bez małej gastronomii.

Każdy przybyły gość został poczęstowany gorącą grochówką. Na przygotowanych stoiskach widniały kiełbaski, ciasta oraz kanapki ze smalcem i ogórkiem kiszonym, przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich. Inne przysmaki w postaci zapiekanek i tortilli przygotowała Rada Rodziców z Zespołu Szkół w Łankiejmach. Dalszą cześć zabawy zapewnili Andriu wraz z zespołem EGO, przy których dźwiękach zabawa trwała do późnych godzin nocnych. Na wielkie podziękowania za zaangażowanie w przygotowaniu Majówki zasługują: Pan Leon Gałecki - sołtys wsi Łankiejmy, Biblioteka Publiczno-Szkolna w Łankiejmach, Koło Gospodyń Wiejskich w Łankiejmach, Telewizja Kablowa Macrosat z Barczewa oraz firma styropianów „IRPAK” z Długiego Lasku za pomoc w przygotowaniu dekoracji. Organizatorzy imprezy pragną serdecznie podziękować przybyłym gościom za liczną frekwencję i udaną zabawę.
Anna Konopka

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na korsze.wm.pl w ramkę "  ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij tutaj

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Andriu #1394867 | 185.4.*.* 13 maj 2014 14:38

    w Macrosat nadaje Telewizja Mazurska. Impreza była super. Dziękujemy Domowi Kultury i panu dyrektorowi

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. Andriu #1394863 | 185.4.*.* 13 maj 2014 14:30

    macrosat to operator a nie telewizja

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5