„Najaktywniejszy Wolontariusz Gminy Korsze w 2013 roku”

2014-04-25 11:40:39(ost. akt: 2014-04-25 11:45:37)

Autor zdjęcia: UM Korsze

Burmistrz Korsz ogłosił konkurs na „Najaktywniejszego Wolontariusza Gminy Korsze w 2013 roku”.
Każda organizacja i instytucja korzystająca z pracy wolontariuszy działająca na terenie gminy może w tym okresie na specjalnym formularzu zgłoszeniowym, dostępnym na stronie internetowej Urzędu Miejskiego www.korsze.pl, zgłosić wolontariusza lub grupę wolontariuszy do konkursu. Wręczone zostaną specjalne statuetki oraz wyróżnienia, w trakcie imprezy współorganizowanej przez organizacje pozarządowe. Ten fakt dodatkowo podkreśli rangę tej nagrody, wręczanej na publicznym miejscu spotkań – miejscu, w którym zgromadzi się 17 maja 2014r. wielu mieszkańców.

W okresie od 22 kwietnia 2014r. do 14 maja 2014r. przyjmowane będą zgłoszenia. Zgłaszając wolontariusza lub grupę wolontariuszy można tego dokonać za pośrednictwem poczty elektronicznej ugim_korsze@korsze.pl lub osobiście bądź listem dostarczyć do sekretariatu Urzędu.

Na specjalnym formularzu zgłoszeniowym należy przedstawić sylwetkę wolontariusza i organizacji, dane kontaktowe oraz wspólnie z wolontariuszem podpisać zgłoszenie. To jednak nie wszystko. Ważne, aby dołączyć do formularza zgłoszeniowego opis pracy wolontariusza w 2013r. Ważne jest, aby przedstawić ważne osiągnięcia i zaangażowanie, realne i dokonane. Umożliwi to Komisji Konkursowej podjęcie decyzji. Oceniane będzie zaangażowanie wolontariuszy i ich wkład w rozwój naszej społeczności lokalnej. Zgłaszać można indywidualne osoby i grupę wolontariuszy.

Zgłoszeń mogą dokonać wszystkie osoby i instytucje, które z takiej pracy skorzystały w 2013r. i uznały, że jest ona ważna dla nich i społeczności. Dopuszczamy również zgłoszenia osób indywidualnych – np. osoba starsza, której pomagają bezinteresownie ludzie niezrzeszeni, a ich wkład pracy przyczynia się do rozwoju integracji międzypokoleniowej w naszej gminie – podkreślił Ryszard Ostrowski, burmistrz Korsz, któremu zależy na dostrzeżeniu i promocji w jak najszerszym obszarze tych działań.

Konkurs ma na celu uhonorowanie dobroczynnej, społecznej działalności wśród osób, które bez względu na wiek i wykształcenie pracują na rzecz potrzebujących w gminie Korsze. Inspiracją do konkursu były i są działania podejmowane przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu.

W dniach 15 – 16 maja 2014r. powołana przez Burmistrza Korsz Kapituła Konkursu wybierze w kategorii indywidualnej i grupowej wolontariuszy, o czym poinformuje organizacje zgłaszające i samych uhonorowanych.

W dniu 17 maja 2014r. na imprezie kulturalnej współorganizowanej przez organizacje pozarządowe „majówce z grochówką”, dzięki dobrej współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Korszach zostaną wręczone statuetki oraz okolicznościowe wyróżnienia dla wolontariuszy. Wyróżnień dokona Burmistrz Korsz, Ryszard Ostrowski.
Serdecznie zapraszamy do zgłaszania kandydatów do tytułu na „Najaktywniejszego Wolontariusza Gminy Korsze w 2013 roku” przez organizacje pozarządowe, instytucje samorządowe i sołectwa.

Dodatkową formą wyróżnienia dla wolontariuszy będzie promocja ich działań na łamach serwisu samorządowego www.korsze.pl oraz na łamach czasopisma Twoja Gmina Korsze.


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na korsze.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5