Smacznie i kulturalnie

2014-04-16 15:15:42(ost. akt: 2014-04-16 15:27:38)

Autor zdjęcia: Agnieszka Karusewicz

Druga już edycja przedsięwzięcia pn. „Kulturalna Sobta z MOK” zgromadziła liczne grono dzieci.
Do Korsz przybyły dzieci z Garbna, Jeżewa, Płutnik, Dublin, Równiny Górnej, Równiny Dolnej, Warnikajm, Chmielnika, Tonkin, Babieńca, Dzikowizny, Kraskowa, Kowalewa Dużego, Kowalewa Małego, Łankiejm, Wandajn, Studzieńca, Kałwąg, Sątoczna, Sątoczka, Prosny, Sajna Wielka i Mała.

Program spotkania obejmował cieszący się dużym zainteresowaniem taniec zumby, kawiarenkę internetową, karaoke, tenis stołowy. Niebywałą atrakcją byli aktorzy grupy teatralnej Art-Re z Krakowa. Aktorzy przedstawili teatrzyk pt. „Śpiąca Królewna”. Sztuka zainspirowała dzieci do wspólnej zabawy. Oprócz tradycyjnego przedstawienia teatrzyk miał wymiar interaktywny i edukacyjny. Obie strony wspaniale się komunikowały co wytworzyło pozytywną atmosferę.

Po części artystycznej przyszedł czas na wspólne ognisko. Wszyscy wspólnie przeszliśmy na plac przy naszym ośrodku. Krople deszczu nieco wystraszyły uczestników spotkania. Ale na szczęście deszcz nie padał i udało się nam uwieńczyć wspólnie spędzony czas zabawą przy ognisku. Dzieci oprócz kiełbasek otrzymały również słodkie bułki i pączki. Po wspólnym biesiadowaniu dzieci wraz z opiekunami/wolontariuszami odjechały do swoich domów. Na kolejne spotkanie z cyklu „Kulturalna Sobota z MOK” zapraszamy już 10 maja.

Tomasz Lenkowski

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na korsze.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5