Babieniec po raz dziesiąty organizuje sprzątanie świata

2014-04-15 15:04:22(ost. akt: 2014-05-12 08:33:34)

Autor zdjęcia: Organizatorzy

W ramach obchodów światowego Dnia Ziemi od 14 kwietnia do 30 kwietnia realizowany jest projekt pn. „Babieńskie sprzątanie świata – Festyn edukacyjno-ekologiczny dotyczący ochrony środowiska i krajobrazu naturalnego”.
W 2014 roku korzystamy ze współfinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie w ramach złożonego wniosku o dofinansowanie z Edukacji Ekologicznej w ramach III edycji konkursu na Mikrogranty.

Wnioskodawcą jest Gmina Korsze, realizatorem Sołectwo Babiebieniec. Gmina Korsze współfinansuje projekt kwotą 250 zł. Zadanie zlecono do wykonania dla Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach. Doświadczenie i wiedza pracowników kultury oraz zaangażowanie mieszkańców sołectwa Babieniec pozwolą dobrze wypromować działania na rzecz ochrony środowiska. Oprócz ochrony środowiska promują także współpracę lokalną mieszkańców.

Sołectwo rozszerzyło akcję ponad to, co zapisano we wniosku o dofinansowanie i sprzątane są okolice wokół sołectwa – Gudnik. Akcja rozpoczęła się 14 kwietnia 2014r. a zakończy 30 kwietnia 2014r. Ważnym elementem akcji jest zamieszczanie materiałów informacyjnych dotyczących ekologii i ochrony środowiska.

Pozyskano sponsorów, którzy wspierają działania proekologiczne w gminie Korsze. "WIKOM" Wodociągi i Oczyszczanie Miasta Spółka z o.o. w Korszach dostarczyły worki do segregacji odpadów oraz odbiorą zebrane zanieczyszczenia.

Edp Renewables przekazało dla pracujących dzieci i młodzieży gadżety oraz słodycze. To dobra forma wsparcia dla tych mieszkańców, którzy angażują się społecznie w działania ekologiczne.

Dnia 16 kwietnia 2014r. w Sołectwie Babieniec odbędzie się SPRZĄTANIE SOŁECTWA BABIENIEC. Zapraszamy wszystkich chętnych. Akcja organizowana już po raz 10-ty w ramach obchodów Święta Ziemi. Zbiórka w centrum Babieńca (przy przystanku) o godz. 15:00.

Czesława Orłowska-Staniszewska
Sołtys Sołectwa Babieniec

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na korsze.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5