Pożytecznie, ciekawie i wesoło w bibliotece

2014-04-02 11:16:39(ost. akt: 2014-04-02 11:18:31)

Autor zdjęcia: Elżbieta Kozłowska

W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Korszach gościliśmy grupy przedszkolaków, którym wyświetlaliśmy film o uroczym małym żółwiku.
Sammy jest zwyczajnym małym żółwiem morskim który przeżywa niesamowite przygody. Przez 50 lat podróżuje po oceanach. Podczas swojej długiej wędrówki odkrywa świat i naraża się na wiele niebezpieczeństw. Zostaje maskotką społeczności hippisowskiej, mierzy się z plamą ropy. Wraz z najlepszym kumplem Jaśkiem widzi, jak źli ludzie krzywdzą planetę. Są jednak też i ludzie dobrzy, którzy go ratują.

Film dla dzieci opowiada o wielkiej przyjaźni jak i bezmyślnym niszczeniu środowiska. Ukazuje świat oceanicznych głębin, który jest beztrosko niszczony przez mieszkańców naszej planety.

Obserwując dzieci podczas projekcji można było dostrzec, że każdy maluch na swój własny sposób odbiera obrazy i dźwięki oraz fabułę filmu na dużym ekranie. Wśród oglądających byli tacy którzy reagują emocjonalnie przeżywali każdą przygodę żółwika. Nie brakowało także widzów których film nie zaciekawił.

Przed i po zakończeniu filmu odbyła się krótka dyskusja na temat zwierząt zamieszkałych w oceanach, o ochronie środowiska a przede wszystkim o zanieczyszczeniach które niszczą naszą planetę.

Oprócz tego, że dzieci przyjemnie spędziły czas, to przeżyły piękną przygodę, wyniosły ze spotkania nowe doświadczenia i wiedzę na temat środowiska. Mogły też przekonać się jak ważna jest przyjaźń oraz pomoc życzliwych i mądrych ludzi.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na korsze.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj


Źródło: Artykuł internauty

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5