Seniorzy na scenie

2013-11-17 13:27:10 (ost. akt: 2013-11-17 13:33:52)

Autor zdjęcia: Tomasz Lenkowski

Ponad sto osób wzięło udział w Przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów, który odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Korszach. Przegląd połączony był z corocznym Balem Seniora.
W listopadowy wieczór na korszeńskiej scenie swój dorobek artystyczny prezentowali seniorzy z Barcian, Srokowa, Babieńca, Łankiejm oraz Korsz.

Słowami wstępu i otwarcia przeglądu wszystkich przywitali Ryszard Ostrowski burmistrz Korsz, Jadwiga Hajduk dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Korszach oraz Tomasz Lenkowski prezes Korszeńskiego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Otwarte Drzwi” jednocześnie dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach. Przegląd poprowadziła Zofia Janczewska.

- Wymiana doświadczeń oraz integracja środowisk osób starszych była motorem do zorganizowania Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów w Korszach – powiedział Tomasz Lenkowski.

- To kolejna inicjatywa dla osób starszych realizowana przez Stowarzyszenie, ale pierwszy raz w takiej formie. Cieszę się, że w naszej Gminie mamy cztery zespoły artystyczne, w których realizują się osoby starsze. Od kilku lat działa zespół wokalny „Korszenianki”, kabaret „Zgrany” w ostatnim roku zawiązały się zespoły w Babieńcu „Baby z Babieńca” i w Łankiejmach „Anibabki i Andriu” - mówił Ryszard Ostrowski burmistrz Korsz. - Miło mi, że są z nami przyjaciele z Barcian i Srokowa. To ważne, aby ze sobą współpracować i wymieniać się doświadczeniami - dodał Ryszard Ostrowski.

Po przeglądzie odbył się Bal Seniora. Seniorką Roku Gminy Korsze została Halina Kozińska z Klubu Seniora „Bratek”. Imprezę poprowadził zespół Abrakadabra.

Przedsięwzięcie zrealizowane przez Korszeńskie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Otwarte Drzwi”, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Korszach w partnerstwie z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Korszach.

fot. Karol Karusewicz i Tomasz Lenkowski

Do poczytania:


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na korsze.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutajTen tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: korsze

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5