Korsze: Święto z kotylionami

2013-11-16 14:42:22 (ost. akt: 2013-11-16 14:50:56)

Autor zdjęcia: Tomasz Lenkowski

11 listopada to bardzo wyjątkowa data dla wszystkich Polaków. Dzień Odzyskania Niepodległości przez Polskę był w Korszach uroczyście obchodzony.
Miejski Ośrodek Kultury w Korszach zorganizował koncert pieśni patriotycznych pod honorowym patronatem Burmistrza Korsz. Obchody rozpoczęły się od uroczystej Mszy Świętej za Ojczyznę w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Korszach.

Po mszy zaproszeni goście oraz mieszkańcy wzięli udział w koncercie, który poprowadzili wspólnie Agata Gołaszewska oraz Andrzej Jabłko. Sala widowiskowa MOK rozbrzmiewała pieśniami takimi jak „O mój rozmarynie”, „Białe róże” „Hej, hej ułani”, które wykonywały zespoły lokalne: „Baby z Babieńca”, Korszenianki, solistki Patrycja Rybak oraz Agata Gołaszewska.

Na scenie zaprezentowała się również Grupa Wokalna działająca pod kierunkiem Krzysztofa Kowalskiego przy Klubie Wojskowym w Bartoszycach.

Tego dnia mieszkańcy mogli zakupić biało-czerwone kotyliony przygotowane na tą okazję przez Koło Gospodyń Wiejskich „Baby z Babieńca”.

fot. Agnieszka i Karol Karusewicz (MOK)

Do poczytania:


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na korsze.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: korsze

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5