Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

Święto patrona cerkwi greckokatolickiej w Kętrzynie

W swoim kazaniu ks. Dariusz Gliniewicz przedstawił postać św. Bazylego Wielkiego - biskupa Cezarei w Kapadocji, doskonałego administratora, autora wielu dzieł teologicznych i jednego z wielkich ojców Kościoła.

We wtorek 14 stycznia w cerkwi greckokatolickiej w Kętrzynie, miała miejsce podwójna uroczystość. W tym dniu obchodzono nie tylko święto (praznyk) patrona cerkwi św. Bazylego Wielkiego, ale także nowy rok (według kalendarza juliańskiego). W ceremonii wzięli udział ojcowie bazylianie, księża oraz wierni kościoła greckokatolickiego z Kętrzyna i okolic.

W swoim kazaniu ks. Dariusz Gliniewicz przedstawił postać św. Bazylego Wielkiego - biskupa Cezarei w Kapadocji, doskonałego administratora, autora wielu dzieł teologicznych i jednego z wielkich ojców Kościoła. Scharakteryzował jego działalność duszpasterską i charytatywną oraz wkład w tworzenie i propagowanie reguł zakonnych. Zachęcał wiernych do kierowania się w życiu wartościami chrześcijańskimi.

Na zakończenie proboszcz kętrzyńskiej parafii o. Igor Harasim OSBM podziękował duchownym z sąsiednich parafii, zaproszonym gościom oraz wiernym za przybycie i udział w uroczystości.

Andrzej Sydor
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Andrzej oraz opublikowany na portalu Kętrzyn: Święto patrona cerkwi greckokatolickiej w Kętrzynie
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5