Karolewska społeczność z dumą celebrowała Narodowe Święto Niepodległości

2022-11-11 12:00:00(ost. akt: 2022-11-11 08:33:31)

Autor zdjęcia: Stella Stukanowa

„Chcemy Polski niepodległej, abyśmy tam mogli urządzić życie lepsze i sprawiedliwsze dla wszystkich.” Józef Piłsudski
W przededniu Święta Niepodległości społeczność Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie stanęła do uroczystego apelu przygotowanego przez klasy III technikum i branżowej szkoły I stopnia wraz z wychowawcami. Jak nakazuje Ceremoniał Szkolny uroczystość rozpoczęło wprowadzenie sztandaru. W oczekiwaniu na symboliczny czas 11:11 i hasło akcji MEiN: „Szkoła do hymnu” prowadzący Amelia Pohulajewska i Norbert Pyszora wprowadzili nas w podniosły nastrój i podkreślili rangę 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Po wciągnięciu flagi państwowej na maszt społeczność szkolna odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”. Dyrektor Jan Mickiewicz w swoim przemówieniu nawiązał do zmagań Polaków w drodze do wolności i obowiązku poszanowania jej każdego dnia. Dyrekcja szkoły złożyła kwiaty przy obelisku upamiętniającym stulecie odzyskania niepodległości, uczniowie zapalili znicze pamięci.

W programie artystycznym przygotowanym przez panią Agnieszkę Giedrys we współpracy z zespołem wychowawców młodzież przypomniała ważne fakty historyczne i bohaterów tamtych czasów. Usłyszeliśmy patriotyczne wiersze i piosenki, które zawsze poruszają do głębi. Patriotyczny charakter apelu podkreślały także kotyliony w barwach narodowych, które z dumą prezentowali uczniowie zaangażowani w przygotowanie uroczystości.

Coroczne celebrowanie Narodowego Święta Niepodległości to jedna z kart księgi tradycji naszej szkoły i szczególna okazja, by uświadomić sobie, jak dobrze jest być wolnym Polakiem.

Marzena Cogiel




Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: karolewo12

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5