W Zespole Szkół w Reszlu podziękowali pedagogom za ich pracę

2022-10-23 12:00:00(ost. akt: 2022-10-23 10:05:27)

Autor zdjęcia: archiwum ZS Reszel

W piątek 14 października społeczność Zespołu Szkół w Reszlu podczas uroczystego apelu uczciła Dzień Edukacji Narodowej. Był to doskonały moment, by dokonać podsumowań i nagrodzić nauczycieli oraz pracowników za ich wzorową pracę, osiągnięcia i sukcesy.
Podczas apelu wysłuchaliśmy słów dyrektora Zespołu Szkół Waldemara Mieszkowskiego, który przypomniał zebranym historię Dnia Edukacji, mającą swój początek w roku 1773. Wtedy to decyzją sejmu powołano Komisję Edukacji Narodowej, której zadaniem było przeprowadzenie reformy oświaty Rzeczypospolitej. Komisja miała wprowadzić oświeceniową edukację: trójstopniowy model kształcenia, szkoły dla nauczycieli, nauczanie w języku polskim, czy wreszcie przygotować nowe programy nauczania i podręczniki. Na pamiątkę powstania tejże komisji każdego roku obchodzimy w Polsce Dzień Edukacji Narodowej.

Dyrektor Zespołu Szkół podziękował wszystkim, którzy współtworzą szkołę i wspierają ją w codziennych działaniach. Przewodnicząca Rady Rodziców Anna Scheiba złożyła podziękowania za codzienną pracę nauczycieli, życząc cierpliwości, sukcesów zawodowych oraz wielu powodów do dumy z osiągnięć uczniów. Wicestarosta kętrzyński Andrzej Lewandowski wyraził słowa podziękowań nauczycielom za ich pracę w niełatwych warunkach, gdy poczucie bezpieczeństwa polskiej edukacji jest od kilku lat zachwiane. Przypomniał o tym większym znaczeniu pracy wychowawców i pedagogów. - Jesteście przewodnikami, których zadaniem jest ukierunkować życie młodych ludzi w najlepszą dla nich stronę, zaszczepić w nich pasję, zaspokoić głód wiedzy, wdrożyć w proces krytycznego myślenia. Życzę Wam, abyście nigdy nie zwątpili, że jesteście potrzebni - powiedział Andrzej Lewandowski.

Dyrektor Zespołu Szkół im. Macieja Rataja wyróżnił nagrodą pracowników administracji i obsługi oraz nauczycieli. Nagrodę Starosty Powiatu Kętrzyńskiego otrzymali: dyrektor szkoły, Monika Małolepsza oraz Agnieszka Śpiewak. Dziewięciu uczniów otrzymało z rąk wicestarosty dyplomy przyznania Stypendium Starosty Powiatu Kętrzyńskiego za wysokie wyniki w nauce. Wicestarosta podziękował również naszej młodzieży za pomoc w organizacji dożynek powiatowych.

Ważnym wydarzeniem tego apelu było ślubowanie pięciu klas pierwszych na sztandar szkoły. Apel z okazji DEN jest co roku okazją do wyróżnienia nauczycieli także przez uczniów. Statuetki - „Macieje 2022” przyznane zostały w 12. kategoriach. Ponieważ w dniach 13-14 października w szkole trwały Dni Erasmus +, jego uczestnicy zapoznali publiczność z najważniejszymi założeniami projektu.

Julita Woźniakowska


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5