Uczniowie z Reszla odwiedzili gród Galindów

2022-10-24 16:00:00(ost. akt: 2022-10-24 07:39:24)

Autor zdjęcia: archiwum ZS Reszel

Nasze mazurskie tereny są bardzo bogate w historię. Mieszkały tu niegdyś plemiona pogańskie, które pozostawiły po sobie niezwykłe wspomnienie.
Uczniowie klas graficznych reszelskiego Zespołu Szkół odbyli wycieczkę do Galindii - krainy historycznego plemienia Galindów, położonej na półwyspie u ujścia najpiękniejszej rzeki Krutyni do Wielkich Jezior Mazurskich w miejscowości Iznota.

Uczestnicy mieli możliwość zobaczyć gród Galindów z bursztynową komnatą, lochami demonów, podziemną grotą szamana oraz pieczarą wiedźm, grotą biesiadną, kamiennym kręgiem, czakrami i świętym gajem. Organizatorzy zadbali nawet o zabawę plenerową, do której zaproszono uczniów. Rozpoczęto od napadu na autobus, wybrania dziewic i poprowadzenie ich na utracenie do gaju Galindów. Kolejnymi punktami programu były też walki rycerzy z szamanką o wolność niewinnych, zniewolonych w klatce niewiast. Walka była naprawdę zażarta. Po udaniu się do grot nastąpiło pasowanie wszystkich uczestników na członków plemienia oraz rozdanie pamiątkowych medalionów.

Na koniec odbyła się prezentacja, podczas której uczniowie poznali interesujące szczegóły dotyczące życia i wierzeń Galindów. Wyjazd okazał się być ogromną przygodą dla uczestników, przebiegł w inspirującej i pełnej wrażeń atmosferze. Bez wątpienia pozostawi po sobie wiele pozytywnych wspomnień.

Karolina Róża Nowińska
2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5