Nowa Wieś Kętrzyńska ma już 650 lat!

2022-06-16 12:00:00(ost. akt: 2022-06-15 18:04:11)

Autor zdjęcia: źródło: FB Gmina Kętrzyn

Nowa Wieś Kętrzyńska (gm. Kętrzyn) ma już 650 lat! Z tej okazji 11 czerwca odbyła się urodzinowa impreza. Odsłonięto m.in. pamiątkową tablicę, zaprezentowano archiwalne zdjęcia, a przede wszystkim po prostu dobrze się bawiono.
Otwarcia inauguracji jubileuszu dokonał sołtys Mirosław Janowicz, który przywitał gości: samorządu powiatowego i gminnego oraz wszystkich zaproszonych gości i mieszkańców.

Następnie głos zabrali między innymi: ksiądz proboszcz Stanisław Majewski, Starosta Powiatu Kętrzyńskiego Michał Kochanowski oraz Wójt Gminy Kętrzyn Paweł Bobrowski. Złożyli mieszkańcom życzenia i gratulacje za pracę społeczną i działania na rzecz rozwoju wsi. Jubileusze miejscowości skłaniają do podsumowania działań ludzkich i wydarzeń minionych swojej rodzinnej wsi – tej małej ojczyzny.

Obrazek w tresci

Zgromadzeni goście wysłuchali także bogatej historii wsi, którą przedstawił Tadeusz Korowaj - Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Kętrzyńskiej. Powiedział, iż jubileusz miejscowości jest okazją do ukazania działań i wydarzeń naszych przodków i obecnych mieszkańców wsi. Z zachowanych dokumentów, relacji rodzin, nasi przodkowie wykonali ogrom pracy. Wszystko to tworzyli ludzie, mieszkańcy mając wsparcie władz samorządowych.

Po wysłuchaniu epizodów historycznych o naszej miejscowości nastąpiło odsłonięcie tablicy pamiątkowej przez: Starostę Powiatu Kętrzyńskiego Michała Kochanowskiego, Wójta Gminy Kętrzyn Pawła Bobrowskiego, radną Gminy Kętrzyn Serafinę Białą, sołtysa Mirosława Janowicza oraz księdza proboszcza.

Prowadzący podziękowali za wsparcie w organizacji obchodów Jubileuszu: sołtysowi, radnej, Radzie Sołeckiej, opiekunce świetlicy wiejskiej, Gminnemu Ośrodkowi Kultury, KGW w Nowej Wsi Kętrzyńskiej, sponsorom oraz wszystkim pozostałym za trud i poświęcenie.

Obrazek w tresci

Na koniec części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na tort urodzinowy przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi Kętrzyńskiej oraz poczęstunek zasponsorowany przez wiele firm i przyjaciół tej miejscowości.

Uroczystości towarzyszyła wystawa archiwalnych fotografii, punkt z atrakcjami Gminnego Ośrodka Kultury w Kętrzynie, dmuchańce z Taka Impreza, stoisko Drużyny Szpiku z Barcian oraz punkty sprzedażowe i małej gastronomii m.in KGW Wilkusie.

Obrazek w tresci

W części artystycznej wystąpili Michał i Kacper prezentując taniec breakdance oraz Kasia i Karol BADAS DANCE z grupą taneczną z Kętrzyna. Za animacje dla dzieci oraz zabawy dla dorosłych odpowiedzialny był Gminny Ośrodek Kultury w Kętrzynie oraz DJ. Imprezę zakończyła dyskoteka pod chmurką z DJ Benson Event's.

Organizatorami jubileuszu byli Radna, Rada Sołecka i Sołtys. - Rozradowani udanymi 650 urodzinami Nowej Wsi Kętrzyńskiej z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy się do tej radości przyczynili. Gościom świętującym wraz z nami, że docenili nasze starania i przybyli do nas. Wszystkim uczestnikom za miłą atmosferę, za ciepłe słowa, życzenia, upominki. Dziękujemy, że byliście z nami - wyrażają swoją wdzięczność Organizatorzy.

Źródło: Gmina Kętrzyn


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5