Jakub Krygier z SP w Kruszewcu Gminnym Mistrzem Ortografii

2022-06-14 10:43:53(ost. akt: 2022-06-14 11:17:01)

Autor zdjęcia: Elwira Żukowska

„A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”. Trzecioklasiści szkół Gminy Kętrzyn język znają , ale mogli się także sprawdzić w pisaniu.
Z tego też powodu, 13 czerwca w Szkole Podstawowej w Kruszewcu odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny Klas III „Mistrz Ortografii”. Najlepsi uczniowie klas III z gminy Kętrzyn zmierzyli się z tekstem na temat krajobrazów Polski, który także nawiązywał do zbliżających się wakacji.

Dyktando zawierało mnóstwo wyrazów z różnymi trudnościami ortograficznymi. Pojawiły się wyrazy m.in.: dżdżysty, nieuchronnie, pośród, strużka, hale, kosodrzewina, trzmiele, źródło.

Po sprawdzeniu tekstów komisja wyłoniła Mistrza: ucznia klasy IIIa z SP w Kruszewcu - Jakuba Krygiera i dwóch wicemistrzów: Jakuba Rosińskiego, także z klasy IIIa SP w Kruszewcu oraz Michała Gajewskiego z SP w Biedaszkach.

Uczniów z Kruszewca przygotowywała Elwira Żukowska, a ucznia z SP w Biedaszkach Ewa Stępkowska. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców przy SP w Kruszewcu oraz pozyskanych sponsorów. Tekst dyktanda przygotowała Barbara Wiłkowska, a organizatorem konkursu była Elwira Żukowska.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w poznawaniu ojczystego języka, bo „Jakie rozkosze, jakie rozkosze ! Umieć wypisać słowo po słowie, ...”.

Elwira Żukowska


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Elwira

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5