Nowe uliczne śmietniki do segregacji już stoją

2021-07-28 15:00:00 (ost. akt: 2021-07-29 09:37:09)

Autor zdjęcia: Miasto Kętrzyn

Żółte na metal i plastik, niebieskie na papier, zielone na szkło i czarne na odpady zmieszane. W Kętrzynie stanęły nowe pojemniki na odpady komunalne.
Ustawione zostały w centrum miasta i wzdłuż ulicy Sikorskiego.

System segregacji odpadów może zyskać powodzenie tylko dzięki współpracy nas wszystkich. Z wytwarzanych odpadów możemy wyselekcjonować: papier, szkło, metal oraz plastik. Odpowiednia segregacja pozwala na przetworzenie i ponowne wykorzystanie surowców, zmniejszając tym samym ich negatywny wpływ na środowisko naturalne. W tym celu Miasto Kętrzyn zakupiło nowe pojemniki do segregacji odpadów.

- Wymieniliśmy betonowe śmietniki, przeznaczone jedynie na odpady zmieszane, na kosze do segregacji odpadów. Od teraz mieszkańcy oraz turyści podczas spacerów będą mogli skorzystać z tego proekologicznego rozwiązania – pojemników, które umożliwią segregację: na szkło, papier, metale i tworzywa sztuczne – mówi Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna. - Dziękuję wszystkim tym, którzy prowadzą wzorową segregację odpadów. Państwa zaangażowanie świadczy o wysokiej świadomości stanu środowiska naturalnego. Pamiętajmy, że stosując się do zasad segregacji odpadów wnosimy swój wkład w poprawę jakości powietrza, gleby i wody - dodaje włodarz.

Dotychczasowe betonowe pojemniki zostaną wykorzystane i staną w miejscach, w których do tej pory koszy brakowało, a prosili o nie mieszkańcy czy radni. W miarę możliwości finansowych i one zostaną wymienione na kolorowe służące segregowaniu odpadów.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5