Młodzicy MKS MOSiR z brązem wojewódzkiego Final Four

2021-04-29 08:00:00 (ost. akt: 2021-04-29 08:19:06)
Gospodarze nie byli zbyt gościnni, zgarnęli złoto

Gospodarze nie byli zbyt gościnni, zgarnęli złoto

Autor zdjęcia: MDK Bartoszyce

PIŁKA RĘCZNA || Bartoszyce stały się 25 kwietnia areną Final Four ligi wojewódzkiej młodzików. Szczypiorniści MKS MOSiR Kętrzyn zakończyli weekend — wyjątkowo — bez złota.
Kętrzyńska młodzież od lat należy w tej dyscyplinie do absolutnej czołówki w swych kategoriach wiekowych. Rywale często za sukces poczytywali w przeszłości sam fakt, że udało się nawiązać choćby wyrównaną walkę z MKS MOSiR. Obecne czasy, w których treningi były — za sprawą obostrzeń — bardzo mocno ograniczone, sprawiły, że przy formie zespołów należało postawić niejeden znak zapytania.

W rozgrywanym na bartoszyckim parkiecie półfinale, niemiłą niespodziankę zafundował naszym reprezentantom Szczypiorniak Olsztyn. Choć Kętrzyn stawiany był w roli wyraźnego faworyta, to przeciwnicy prowadzili praktycznie przez całe spotkanie. MOSiR zdołał w końcówce zniwelować wprawdzie stratę do dwóch punktów, ale odpowiedź ekipy ze stolicy Warmii była natychmiastowa. Pojedynek zakończył się wygraną Olsztyna 19:15 (8:5).

Naszym szczypiornistom pozostał więc bój o brąz. I tym razem o żadnym "potknięciu" nie było mowy. Kętrzynianie uporali się z Czarnymi Olecko bez większych problemów — 23:32 (10:16).

W ścisłym finale górą byli gospodarze z MDK Bartoszyce, którzy pokonali Szczypiorniaka Olsztyn 19:15 (7:8). Obie drużyny uzyskały ponadto prawo do gry w turnieju ogólnopolskim o Puchar Prezesa ZPRP.

Kamil Kierzkowski

MKS MOSiR wystąpił w składzie: Robert Reut, Piotr Osiecki, Oskar Witczak, Paweł Lewczyk, Maciej Zemła, Dominik Jastrząb, Maciej Samotyha i Hubert Kajat.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5