Zwłoki w ruinach drożdżowni. Prokurator bada sprawę

2021-01-27 13:44:01 (ost. akt: 2021-01-27 15:19:49)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Ruiny dawnej drożdżowni w Kętrzynie przyciągają w okresie zimowym osoby bezdomne. Koczowanie w takich miejscach nie jest jednak bezpieczne.
Na terenie zabytkowego zakładu odnaleziono ciało 25 - letniego mężczyzny. Zdaniem policji, prawdopodobnie był osobą bezdomną. - Sprawę bada prokurator. Dziś odbędzie się sekcja zwłok, która pozwoli wskazać przyczynę zgonu - mówi asp. Ewelina Piaścik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie.

Problem koczowania bezdomnych w ruinach drożdżowni nie jest czymś nowym. W połowie stycznia podczas wieczornego patrolu Straż Miejska ujawniła czterech bezdomnych. - Osoby te były w stanie upojenia alkoholowego i mogłyby nie przeżyć tej nocy – mówi Mirosław Marek Dworak, komendant Straży Miejskiej w Kętrzynie – Temperatura spadła w Kętrzynie tego wieczoru do 14 kresek poniżej zera – dodaje komendant. Cała czwórka trafiła wtedy do ogrzewalni dla bezdomnych.

W grudniu dwukrotnie, 16 i 28 grudnia na miejscu interweniowała Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej z Kętrzyna. - Podczas pierwszej interwencji strażacy stwierdzili, że przy rozpalonym za pomocą śmieci ognisku ogrzewa się pięć osób. W drugim przypadku były to cztery osoby. Wszyscy odmówili jakiejkolwiek pomocy - mówi kpt. Kamil Golon, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kętrzynie.
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5