Ostrzą już pazury na IV edycję. W tle legendarny Wilczy Szaniec

2021-01-22 12:00:00 (ost. akt: 2021-01-22 08:25:43)

Autor zdjęcia: archiwum organizatorów

DUATHLON || Ostatnia prosta przygotowań do Koleżeńskiego Duathlonu. 24 stycznia, w Gierłoży, odbędzie się już IV edycja wydarzenia organizowanego przez Drużynę ML.
W obecnych czasach, dość skąpych w sport za sprawą wirusowych realiów, tego typu inicjatywy są dla sportowców miłą "namiastką normalności". Starty masowe, siłą rzeczy, zostały zastąpione wydarzeniami typowo kameralnymi. Nie oznacza to jednak, że brak im emocji.

Wcześniejsze trzy edycje Koleżeńskiego Duathlonu udowodniły, że — nawet w okrojonym mocno gronie — można solidnie rywalizować i pokonywać kolejne swoje granice. Organizatorzy, naturalnie, dwoją się jednak i troją, by spełnić wszelkie niezbędne warunki dot. bezpieczeństwa (także te związane z "koroną").

Ograniczona liczba osób, trasy wiodące głównie terenami leśnymi, bezpieczne odległości między zawodnikami... Niemniej ważna jest również "dżentelmeńska umowa", na którą godzą się wszyscy uczestnicy. A ta zakłada, że — w przypadku jakichkolwiek wątpliwości dot. własnego stanu zdrowia — dany śmiałek nie będzie narażał na niepotrzebne ryzyko reszty.

Sygnał do startu rozlegnie się w niedzielę o godzinie 10, na plaży miejskiej (przy księżycowym Dworku w Gierłoży). Nieopodal słynnego Wilczego Szańca, w którym swego czasu rezydował Adolf Hitler.

Od mety zawodników dzielić będą trzy etapy: dwa biegowe (po 2,7 km) oraz jeden rowerowy (12 km). Start jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmuje "głównodowodzący" Drużyną ML — Miłosz Lenart.

***Niewykluczone, że ostatnie warunki atmosferyczne zmuszą organizatorów do zmian. — Jeżeli pogoda nie dopisze (albo roztopy, albo świeży śnieg, uniemożliwiający jazdę na rowerze), to zaktualizujemy zasady i pobiegniemy dwa okrążenia (5,4 km) — podsumowują.

Kamil Kierzkowski

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5