W obecności dzieci znęcał się nad żoną. W Wigilię trafił do aresztu

2020-12-28 20:29:13 (ost. akt: 2020-12-28 19:48:33)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Policjanci zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który stosował przemoc domową. Pijany mężczyzna wszczynał awantury, podczas których znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoimi najbliższymi. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił przedstawić 33-latkowi zarzuty dotyczące znęcania się. Sąd na wniosek policji i prokuratora zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt.
W minionym tygodniu policjanci zostali poinformowani, że w jednej z rodzin na terenie Kętrzyna dochodzi do przemocy domowej. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna pod wpływem alkoholu wszczyna awantury domowe, w trakcie których używa przemocy fizycznej, a także psychicznej wobec żony. Wszystko miało się dziać w obecności dzieci. Mundurowi w związku z zaistniałym przestępstwem zatrzymali agresora. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił zatrzymanemu mężczyźnie przedstawić zarzuty dotyczące znęcania się. Funkcjonariusze poprzez prokuraturę wystąpili z wnioskiem do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Sąd 24 grudnia na posiedzeniu przychylił się do tego wniosku. Mężczyzna już trafił za kraty więzienia, gdzie będzie czekał na wyrok.

W rodzinie wdrożona została procedura niebieskiej karty. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: KPP Kętrzyn

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Grand #3032005 | 94.254.*.* 1 sty 2021 12:29

    Sikorka to ty powinnaś siedzieć! Manipulancie i prowokatorze wsadziłaś niewinnego chłopa na puchę żeby się bawić bez ograniczeń, pamiętaj karma wróci

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5