Święty Mikołaj pamięta o kętrzynianach

2020-12-19 10:00:00 (ost. akt: 2020-12-19 10:36:43)
Mimo pandemii Święty Mikołaj postanowił jednak odwiedzić Kętrzyn przed Bożym Narodzeniem

Mimo pandemii Święty Mikołaj postanowił jednak odwiedzić Kętrzyn przed Bożym Narodzeniem

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Nieustępująca pandemia koronawirusa pokrzyżowała wiele świątecznych planów, w tym organizację tradycyjnej Miejskiej Wigilii oraz corocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Miasto jednak się nie poddało i mimo trudności na mieszkańców czekają atrakcje.
Świąteczne iluminacje już błyszczą, a Plac Piłsudskiego zdobi choinka. Jednak w tym roku nie ona jest w centrum zainteresowania, bowiem przed kętrzyńskim Ratuszem pojawiły się także trzy okazałe świerki z herbu miasta. Mieszkańcy, na czele z burmistrzem, przyozdobili je bombkami oraz nietuzinkowymi ozdobami. Oznacza to, że akcja „(Nie) Wisi Nam To!” została przyjęta niezwykle entuzjastycznie. Nadal można się do niej włączyć i wziąć udział w strojeniu miasta. Choinki można ozdabiać jeszcze do 23 grudnia. - Wyciągnij z kartonu bombkę lub zrób ozdobę własnoręcznie, weź jedną lub kilka. Zrób sobie zdjęcie z udekorowanym przez Ciebie drzewkiem i prześlij nam na maila: itketrzyn@it.ketrzyn.pl. W zamian otrzymasz prezent od Mikołaja - zachęcają organizatorzy z Kętrzyńskiego Centrum Kultury.

Nie jest to jedyna kętrzyńska, bożonarodzeniowa inicjatywa. Wręcz przeciwnie - jest początkiem kolejnych niespodzianek. Wszystko za sprawą kreatywności Kętrzyńskiego Centrum Kultury, które uruchomiło Respirator Kultury. To wirtualna scena, a zarazem widownia, na której może zasiąść każdy, kto pragnie się rozwijać, przeżywać i inspirować. Spotkać tu można lokalnych artystów, rękodzielników, przedsiębiorców i wszystkich, których łączy potrzeba tworzenia. Dzięki programowi #KulturalnaGwiazdka możemy wirtualnie odwiedzić Świętego Mikołaja, posłuchać „Bajek pod Choinkę”, wziąć udział w warsztatach z tworzenia najpiękniejszych bożonarodzeniowych kartek i świątecznych ozdób, a także najlepsze seanse kinowe. Kulturalna Gwiazdka w Kętrzynie to także cykl spotkań, z dużą dawką historycznej wiedzy o Bożym Narodzeniu na Warmii i Mazurach.

W czasie trwającej pandemii przekonaliśmy się jednak, że nie samym Internetem człowiek żyje, a relacje i spotkania z innymi ludźmi, nie tylko nas relaksują ale także dają poczucie spełnienia. I tak Miasto Kętrzyn zadbało o każdy szczegół, by stworzyć choć namiastkę tradycyjnie obchodzonego okresu świąt. Już 18 grudnia przed kętrzyńskim ratuszem stanie Bożonarodzeniowa Szopka, którą ze względu na pandemię, podziwiać będzie można indywidualnie. Wszyscy, którzy ubolewali nad brakiem miejskiej Wigilii oraz wspólnego kolędowania i oczywiście wyczekiwanego spotkania ze Świętym Mikołajem, nie muszą się smucić. Mikołaj nie zapomniał o kętrzynianach i odwiedzi nas 20 grudnia. Spotkać go będzie można przed Ratuszem oraz na ulicach miasta. Koniecznie wypatrujcie go w niedzielne popołudnie.

Dla wszystkich wielbicieli wspólnego kolędowania, Kętrzyńskie Centrum Kultury i Miasto Kętrzyn, przygotowało wyjątkową gwiazdkową niespodziankę. Prezentem dla mieszkańców jest "Świąteczny koncert - kętrzynianie kętrzynianom". Usłyszymy tradycyjne kolędy oraz świąteczne piosenki w wykonaniu lokalnych wokalistów: Włodzimierza Chmala, Michała Kasperowicza, Urszuli Kosaty, Aleksandry Jeznach, Pauliny Prokop, Sylwia Magnuszewskiej, Bartłomieja Zdanowicza i Piotra Stanulewicza. Nie zabraknie również muzycznej niespodzianki od zespołu Dr Watt, który zaprezentuje świąteczny singiel "Pada Śnieg". Zespół do współpracy zaprosił młodziutką skrzypaczkę Patrycję Petrych, a w chórkach pojawia się Aleksandra Jeznach i Paulina Prokop. - To będzie naprawdę miła przedświąteczna niespodzianka. Na naszej scenie, a tym samy przed ekranami telewizorów, komputerów zaśpiewa i duży i mały, bo lubimy łączyć pokolenia. To dobry czas by dać się ponieść muzyce - podkreśla Bartłomiej Zdanowicz, dyrektor KCK. Premiera "Świątecznego koncertu - kętrzynianie kętrzynianom" odbędzie się 23 grudnia o godz. 17:00 na profilu Facebook i kanale Youtube Kętrzyńskiego Centrum Kultury oraz o godz. 18:00 na antenie Telewizji KTK. Świątecznych piosenek Dr Watta będzie można również w czasie świąt posłuchać na Facebooku Gazety w Kętrzynie.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kętrzynianka #3023549 | 10.10.*.* 19 gru 2020 21:04

    Od której godziny dokładnie bedzie mozna zobaczyć sw.mikołaja?

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5