Mikołajkowe niespodzianki u przedszkolaków z Nakomiad

2020-12-09 17:24:34 (ost. akt: 2020-12-09 17:33:21)

Autor zdjęcia: SP Nakomiady

Co roku 6 grudnia odwiedza dzieci wyjątkowy gość - Św. Mikołaj. Jednak w tym roku nie zastał przedszkolaków, więc zostawił prezenty pod choinką oraz list skierowany do dzieci.
Z listu dzieci dowiedziały się, że aby dotrzeć do prezentów muszą wykonać aż osiem zadań zawartych w ponumerowanych kopertach, ukrytych w sali. Przedszkolaki musiały wykazać się m.in.: umiejętnością liczenia, odczytania prostych zdań, rozszyfrowaniem rebusów, ułożeniem puzzli oraz dopasowaniem obrazków do literek. Ostatnim zadaniem zleconym przez Św. Mikołaja było pokolorowanie jego portretu oraz wykonanie łańcucha z kolorowych pasków papieru.

Radość dzieci była wielka kiedy wreszcie zostały rozpakowane prezenty. Oprócz prezentów indywidualnych był również prezent dla całej grupy. Aby wyrazić swą wdzięczność przedszkolaki nagrały Św. Mikołajowi piosenki o Mikołaju i choince.
Tego dnia każde dziecko włożyło charakterystyczną czerwoną czapeczkę i ubranie w tym kolorze, aby było bardziej „mikołajkowo”. Mile spędzony czas uświetniły wspólne zabawy oraz zdjęcia.

Mikołajkowy dzień upłynął w miłej atmosferze i niewątpliwie wprowadził wszystkich w okres oczekiwania na upragnione Święta Bożego Narodzenia.

Jolanta Ślęzak

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5