Granica o krok od niespodzianki, panie z ligowym mistrzostwem. Podsumowujemy piłkarski weekend [GALERIA]

2019-06-11 13:11:59(ost. akt: 2019-06-11 17:38:41)

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

W przysłowiową "kratkę" grały w miniony weekend drużyny z powiatu kętrzyńskiego. Piłkarki MKS MOSiR Kętrzyn świętują mistrzostwo III ligi. Piłkarze Granicy mieli duże szanse wyrwania punktów liderowi.
IV liga
Niestety żaden z naszych czwartoligowców nie odczuł radości zwycięstwa. Wbrew pozorom najbliżej sukcesu byli piłkarze Granicy Kętrzyn. Przyszło im się zmierzyć na stadionie przy ul. Bydgoskiej z absolutnym liderem rozgrywek i zdobywcą Wojewódzkiego Pucharu Polski - Concordią Elbląg. Przed meczem mało kto stawiał na Granicę. Pewny sukces drużyny z Elbląga zdawały się potwierdzać dwie szybko zdobyte bramki. Jednak w 39 minucie spotkania nadzieję kętrzynianom dał Paweł Kowalewski. To spowodowało, że w drugiej połowie Granica złapała wiatr w żagle. W 55 minucie do wyrównania doprowadził Paweł Aleksandrowicz. Wydawało się, że taki wynik utrzyma się do końca, a nawet bliscy przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę byli piłkarze Granicy. Jednak kilka minut przed końcem spotkania to goście zdobyli zwycięską bramkę.

Negatywnym zaskoczeniem była natomiast dość "gładka" przegrana MKS Korsze (7. miejsce w tabeli, najwyżej sklasyfikowana ekipa naszego powiatu) z 12. w tabeli Romintą Gołdap. Po 65' minutach gołdapianie prowadzili już 3:0. W 78' minucie, jakby na "otarcie łez", bramkę honorową ustrzelił Paweł Flis.

Klasa okręgowa:
Więcej powodów do radości dostarczyli nasi przedstawiciele w klasie okręgowej. Wilczek Wilkowo na stadionie w Łazdojach pokonał Pojezierze Prostki 3:0. Gospodarze już do przerwy prowadzili 2:0 po golach Mariusza Grabowskiego. Wynik meczu ustalił w 52. minucie Jakub Szuchalski.

Reszelskie Orlęta swój mecz mają zaplanowany na 12 czerwca. W Pasymiu zmierzą się z drużyną Błękitnych.

A-klasa:

Na stadionie w Barcianach festiwal bramek. Widzowie zobaczyli aż 8 goli. Na szczęście sześć z nich zdobyli piłkarze Juranda pokonując Kowalaka Kowale Oleckie 6:2. Na listę strzelców dla drużyny z Barcian wpisali się: Sebastian Zawadzki, Kamil Segin, Mariusz Solecki, Adrian Zajdel oraz dwukrotnie Kamil Grzechuła.

B-klasa:

Piłkarze Szansy Reszel wrócili z Bań Mazurskich "na tarczy". Ulegli niestety miejscowej Pogoni 0:3.

III liga kobiet

Dziewczyny z MKS MOSiR Kętrzyn zakończyły już ligowe zmagania. Okazały się absolutnymi dominatorkami rozgrywek. Na pożegnanie i jednocześnie przypieczętowanie mistrzostwa III ligi pokonały na wyjeździe olsztyńskie Stomilanki 2:1. Bramki dla kętrzynianek zdobyła Weronika Beperszcz.

Wraz ze zdobytym w Olsztynie łupem, piłkarki MOSiR Kętrzyn skompletowały łącznie aż 40 punktów. To ewidentny "nokaut", ponieważ drugi zespół tabeli III ligi (Stomil II Olsztyn) "uciułał" ich "ledwie" 28. Przed kętrzyniankami teraz czas trudnych decyzji. Od strony sportowej wywalczyły awans do II ligi. Czy klub udźwignie to i od strony organizacyjno-finansowej? Do tematu wrócimy już wkrótce.