Rock w Węgorzewie trzyma poziom! Festiwal wrócił i ma się dobrze

2017-07-08 18:48:12 (ost. akt: 2017-07-09 08:44:05)

Autor zdjęcia: Marek Szymański

Po pierwszym dniu Naturalnie Mazury Festiwal 2017 śmiało można powiedzieć, że organizatorzy zrobili kawał dobrej roboty. Już w piątek kilka tysięcy fanów rocka przewinęło się przez festiwalowy plac.
Historia festiwalu rockowego w Węgorzewie sięga 1991 roku. Potem pod różnymi nazwami funkcjonował on do 2013. Na szczęście po dwóch latach przerwy impreza powróciła w 2016 roku pod nazwą Naturalnie Mazury Festiwal. W tym roku podczas festiwalu, zgodnie z obowiązującym w tym roku hasłem "Zostawiam serce na ziemi, zostawiam serce na Mazurach", pracownicy Fundacji Dla Transplantacji, Fundacji DKMS i Poltransplantu razem z węgorzewskimi wolontariuszami prowadzili działania informacyjno-rejestrujące i promocyjne.

Galeria: Kult i Farben Lehre, fot. M. Szymański

Tegoroczny festiwal nawiązuje także do swojej wieloletniej wojskowej tradycji. Stąd też współpraca z Ministerstwem Obrony Narodowej. Oprócz powracającego przeglądu wojskowych zespołów rockowych, kolejnym militarnym akcentem będzie prezentacja sprzętu wojskowego Wojska Polskiego oraz państw NATO. Wśród atrakcji przewidziano m.in. pokaz sprzętu armii USA, stacjonującej w Orzyszu.

Galeria: Organek i Luxtorpeda, fot. M. Szymański

W pierwszym dniu Naturalnie Mazury Festiwal zaprezentowały się zespoły konkursowe oraz gwiazdy: Kult, Farben Lehre, Organek, Omen i Luxtorpeda.
Drugi dzień festiwalowy to występy m.in. Maleo Reggae Rockers, Kasi Kowalskiej i T. Love. W niedzielę, 8 lipca na scenie pojawić się maja laureaci konkursów oraz Moleskin, HLA 4 Transplant, a na zakończenie Kuśka Brothers. Już po pierwszym dniu imprezy można było jednak stwierdzić, że Węgorzewo wróciło do czołówki festiwalowych miast rockowych w Polsce.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5