Starosta docenił najzdolniejszych uczniów

2017-06-24 09:42:39(ost. akt: 2017-06-24 13:32:41)

Autor zdjęcia: archiwum Starostwa Powiatowego w Kętrzynie

Podczas uroczystości kończących rok szkolny w szkołach prowadzonych przez powiat odczytano list starosty Ryszarda Niedziólki, który podziękował dyrektorom, nauczycielom, wychowawcom i pracownikom szkół, życząc wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.
W piątek Ryszard Niedziółka osobiście wręczył dyplomy potwierdzające uzyskanie stypendium najlepszym uczniom Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. W. Kętrzyńskiego w Kętrzynie. Wśród stypendystów nie zabrakło również uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. św. Jana Pawła II.

Stypendia jednorazowe przyznawane są raz w roku laureatom, finalistom olimpiad i konkursów przedmiotowych na szczeblu centralnym lub wojewódzkim, a także medalistom w zawodach sportowych co najmniej na szczeblu centralnym oraz zwycięzcom (1-3 miejsce) konkursów plastycznych, muzycznych i innych artystycznych na szczeblu ogólnopolskim. W tym roku stypendia jednorazowe w wysokości 400 zł każde przyznano 25 uczniom.

Aby otrzymać stypendium starosty uczniowie musi spełnić dwa warunki. Po pierwsze osiągnąć średnią ocen co najmniej 4,80 za ostatni semestr, po drugie mieć przynajmniej bardzo dobrą ocenę za zachowanie. W II semestrze roku szkolnego 2016/2017 starosta przyznał stypendia 249 uczniom w łącznej wysokości 109 800 zł. Stypendia za wyniki w nauce otrzymało 228 uczniów w wysokości od 70 zł do 200 zł miesięcznie (luty-czerwiec), w zależności od osiągniętej średniej ocen. Najliczniejszą grupę stypendystów stanowili uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie. Aż 184 uczniów tej szkoły otrzymało takie wyróżnienie! Pozostałe stypendia przyznano 46 uczniom Zespołu Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej w Kętrzynie, 8 uczniom Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu, a także 7 podopiecznym Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. św. Jana Pawła II w Kętrzynie i 4 stypendystom z Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Kętrzynie.

Źródło: Starostwo

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5