Przez 4 godziny czytali Tolkiena na głos

2015-03-29 10:57:47(ost. akt: 2015-03-29 11:02:05)

Autor zdjęcia: Mariola Komosińska

W Zespole Szkół im.Marii Curie Skłodowskiej w Kętrzynie w podróż z Bilbem, Gandalfem i krasnoludami wyruszyli uczniowie kilku klas.
25 marca obchodzony jest Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Wydarzenie to, po raz pierwszy zorganizowało Towarzystwo Tolkienowskie (The Tolkien Society) w 2003 roku. Od tego czasu 25 marca książki J.R.R. Tolkiena czytane są na całym świecie. W tym roku biblioteka szkolna przyłączyła się do tej międzynarodowej inicjatywy i ogłosiła Maraton Czytania Hobbita.

W klimat książki wprowadziły „maratończyków” wspaniałe dekoracje przygotowane przez członkinie Szkolnego Koła Bibliotecznego – Natalię Wiśniewską i Natalię Mikulską oraz ogromny baner namalowany przez Natalię Rzepkowską. Maraton rozpoczęła p. dyrektor Irena Hadziewicz, która dała wspaniały popis zdolności aktorskich. Po niej w podróż z Bilbem, Gandalfem i krasnoludami wyruszyli uczniowie z klas: 1ac LO, 1be LO, 3d LO, 4a TE, 4b TI i 4cTEK. Czytanie rozpoczęliśmy o godz. 8:15 a (z zachrypniętymi gardłami) zakończyliśmy o godz. 12:15. Udało się nam przeczytać 6 rozdziałów!!! Mamy nadzieję, że Maraton Czytania... Tolkiena na stałe wpisze się w kalendarz imprez naszej szkoły.

Magdalena Smólnik

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Czytaj e-wydanie


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: MarKom

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5