Akcja Ogólnopolskie Wybory Książek w Biedaszkach

2015-03-27 10:27:25(ost. akt: 2015-03-27 10:17:10)

Autor zdjęcia: Organizator akcji

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Biedaszkach włączyli się do ogólnopolskiej akcji Wybory Książek. Jej celem jest poznanie faktycznych zainteresowań młodych czytelników. Wyniki z kolei pomogą dostosować księgozbiór do potrzeb uczniów.
W głosowaniu wzięły udział wszystkie klasy SP w Biedaszkach. Łącznie 124 uczniów, którzy zgodnie z instrukcją podali tytuły najciekawszych książek, przeczytanych w ciągu ostatnich dwóch lat. W klasach 4-6 najczęściej pojawiał się „Hobbit, czyli tam i z powrotem” J.R.R. Tolkiena, potem „Opowieści z Narnii” C.S. Lewisa oraz „Oskar i pani Róża” E. E. Schmitta.

Sporą popularnością, niezależnie od wieku, cieszy się seria o Mikołajku, jak również seria „Magiczne drzewo” A. Maleszki. Uczniowie klas 1-3 najczęściej wymieniali „Lego Ninjago. Siła Spinjitzu”, serię książek o Smerfach oraz „Różowe baletki”.

Patronat nad akcją objęła minister Edukacji Narodowej, Joanna Kluzik-Rostkowska.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Dolińska-Baczewska

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5