Jak jest czarno, to widać spadło mniej śniegu

2015-01-21 13:30:00 (ost. akt: 2015-01-22 09:30:20)

Autor zdjęcia: czytelnik

Sytuacja drogowa zimą zaskakuje drogowców co najmniej kilka razy. W tym roku ta niechlubna tradycja została podtrzymana, mimo że opadów śniegu nie było przecież wiele.
- Codziennie dojeżdżam z Korsz do Kętrzyna do pracy. Stan drogi na tej trasie jest opłakany - donosi nasza czytelniczka z Korsz. Problemy były już na początku stycznia kiedy zima zaskoczyła drogowców po raz pierwszy. Droga na wspomnianej trasie przypominała bardziej lodowisko.

- Zadzwoniłam do Rejonu Dróg w Kętrzynie na tzw. telefon alarmowy. Dowiedziałam się, że pług jeździ codziennie rano i sypie i że kierowca, który na tej trasie pracuje mówił, że droga jest „dobra”. Nasza czytelniczka zapytała wówczas dlaczego w takim razie nawierzchni drogi na odcinku Korsze-Bartoszyce jest czarna. - Widocznie tam spadło mniej śniegu - usłyszała w odpowiedzi.


Uruchomiamy zimowe pogotowie drogowe Gazety w Kętrzynie. Wysyłajcie zdjęcia dróg z informacja jaka to droga, gdzie i kiedy zostało zrobione zdjęcie. nasz mail: ketrzyn@gazetaolsztynska.pl Czekamy na zdjęcia

POGOTOWIE DROGOWE Gazety w Kętrzynie:

Obecnie ponownie zanotowaliśmy opady śniegu. Jak zatem wygląda sytuacja na drodze Korsze-Kętrzyn? - Droga nie jest ani odśnieżona, ani posypana - mówi nasza informatorka. Co na to dyżurny zimowego utrzymania dróg w Rejonie Dróg Wojewódzkich w Kętrzynie? - Niemożliwe żeby droga nie była posypana. Sam wysyłałem piaskarkę.

Na prostej nie sypią
Problem w tym, że standardy RD przewidują jedynie wyznaczone na drogach miejsca, które są posypywane. Rejon Dróg musi tego dokonywać na skrzyżowaniach, przejazdach kolejowych, wzniesieniach i przystankach autobusowych. - Na prostych drogach na pewno nie będziemy sypać. Ludzie myślą, że wszystkie drogi są sypane, ale nasze standardy są jakie są - usłyszałem od dyżurnego zimowego utrzymania dróg.

Nawet przy kilku stopniach mrozu na nieposypanych drogach warstwa zamarzniętego śniegu może się utrzymywać długo, powodując duże zagrożenie dla kierowców. Szczególnie na odcinkach mniej uczęszczanych pługi powinny jeździć częściej, a piaskarki chociaż od czasu do czasu. - Tak nie powinna wyglądać droga wojewódzka, a Rejon Dróg może weźmie się dopiero do pracy, jak dojdzie na drodze do jakiejś tragedii - pisze nasza czytelniczka.
Taka sytuacja na drogach jest spotykana niestety w wielu regionach kraju. Być może jakąś receptą dla stworzenia większego bezpieczeństwa na drogach byłaby wola współpracy drogowców z alarmującymi, a nie kurczowe trzymanie się standardów.


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na ketrzyn.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Dolińska-Baczewska

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. gość #1647772 | 83.24.*.* 27 sty 2015 16:20

  #Drogowiec: Droga Kętrzyn-Węgorzewo to jest interesujący przykład: do Srokowa droga w fatalnym stanie, na prostych odcinkach szklanka... jak co roku, a od Srokowa do Węgorzewa droga czarna. To tam niby mniej śniegu pada? A może marszałek sypnął więcej grosza? Zimy prawie nie ma, sporadycznie coś popada, a oni pieniędzy nie mają! A gdzie oszczędności z poprzedniej zimy, która trwała zaledwie 2 tygodnie??

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Burmistrz #1642734 | 37.30.*.* 22 sty 2015 13:58

  Ja pierd..........eee co za tytuł!! Czy sklecił go 10 letni uczeń podstawówki?? Czy gość któremu płacą za pisanie artykułów ?? Zwolnić tumana z roboty!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 3. zb #1642452 | 89.229.*.* 22 sty 2015 09:38

  W mieście trochę śnieżku napadało a breja bo po kostki soli nawalone.

  odpowiedz na ten komentarz

 4. do drogowca #1642041 | 178.36.*.* 21 sty 2015 21:05

  w przychodniach - limity, na odśnieżanie dróg - limity, to za co mi tyle podatków z wypłaty potrącają ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 5. As #1641905 | 89.228.*.* 21 sty 2015 19:35

  Pytanie do autora, artykułu: Ile Pan/Pani skończyła klas? Moje pytanie podyktowane jest tytułem.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (10)
  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5