Weekend u strażaków

2014-09-23 11:24:23(ost. akt: 2014-09-23 11:27:58)
Wypadek w Zawidach

Wypadek w Zawidach

Autor zdjęcia: archiwum KP PSP Kętrzyn

W ostatni weekend strażacy naszego powiatu interweniowali przy różnych zdarzeniach, łącznie w tym okresie odnotowaliśmy 6 akcji.
20 września strażacy ochotnicy z Korsz zostali wysłani do pożaru w byłym budynku kolejowym (pustostan) na ul. Dworcowej. Strażacy stwierdzili duże zadymienie na parterze budynku, w sprzęcie ochrony dróg oddechowych weszli do środka i zlokalizowali pożar. Paliła się stara wersalka. Ochotnicy ugasili pożar i przeszukali obiekt, aby stwierdzić czy nikt nie ucierpiał, ofiar brak.

Również 20 września w miejscowości Kosakowo doszło do wypadku samochodu dostawczego. Zgłoszenie strażak dyżurny otrzymał o godz. 18. 57. Na miejsce działań wyjechali strażacy z Kętrzyna, Srokowa i Jegławek. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód dostawczy zjechał na lewą stronę jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. Pojazd blokował jeden pas jezdni. Samochodem podróżowały 3 osoby - kierowca oraz dwie pasażerki w wieku 11 i 17 lat. Wszystkie osoby były na zewnątrz pojazdu, przytomne. Obsada Zespołu Ratownictwa Medycznego zajęła się poszkodowaną z raną głowy. Działania strażaków polegały na pomocy ZRM w ułożeniu na noszach typu deska oraz transporcie poszkodowanej do karetki. Odłączono akumulator oraz oświetlono teren akcji. Strażacy wyznaczyli objazd i kierowali ruchem drogowym.
Straty to rozbity przód pojazdu oraz przednia szyba.

W nocy z 20 na 21 września ok. godz. 4. 10 strażacy z Kętrzyna wyjechali do pożaru sadzy w budynku mieszkalnym w miejscowości Kiemławki Wielkie. Z chwilą naszego dojazdu właściciel wygasił w piecu c.o. Mieszkania było wietrzone przez właścicieli. Działania strażaków polegały na oględzinach stanu komina - brak widocznych pęknięć. Miejsce zdarzenia przekazano właścicielowi z informacją o tym, że dalsze użytkowanie komina zagraża życiu i zdrowiu jak również to, iż do dalszej eksploatacji potrzebna będzie pozytywna opinia kominiarska. Na tym działania zakończono.

21 września strażacy ochotnicy z Drogosz pomogli w dostaniu się do mieszkania, w którym zasłabła starsza kobieta i nie miała sił otworzyć drzwi. Poprzez wybicie szyby strażacy dostali się do mieszkania i osłabiona kobietę przekazali personelowi medycznemu.

Również w Kętrzynie strażacy pomogli personelowi Zespołu Ratownictwa Medycznego w transporcie z III piętra chorej osoby do karetki w celu przewiezienia do szpitala.

21 września o godz. 16. 10 strażak dyżurny otrzymał zgłoszenie o wypadku do jakiego doszło w miejscowości Zawidy. Na miejsce wyjechali strażacy z Kętrzyna i ochotnicy z Reszla.
Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy w rowie. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatora. Następnie z wykorzystaniem narzędzi hydraulicznych strażacy wydobyli poszkodowanego i przekazali go personelowi medycznemu. Na tym działania strażaków zakończono, na miejscu pozostały patrole Policji.

Przekazał: mł. bryg. Szymon Sapieha

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na reszel.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. bubi #1492428 | 91.199.*.* 24 wrz 2014 13:26

    Biedni ci nasi strażacy, nie dość, że muszą gasić pożary, to jeszcze muszą sami o sobie pisać artykuły do gazety. Mam nadzieję, że gaszenie pożarów idzie im lepiej, bo z pisaniem trochę krucho.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5