Strażacki raport

2014-08-04 18:42:35(ost. akt: 2014-08-04 18:43:16)

Autor zdjęcia: archiwum KP PSP Kętrzyn

Zestawienie działań ratowniczo – gaśniczych za okres 01. 08. 2014 r. – 04. 08. 2014 r.
Zaczęli od gaszenia pożarów śmietników w piątek 1 sierpnia br. w Kętrzynie na ul. Łokietka, Dąbrowskiego i Kazimierza Wielkiego. Ktoś podpalił śmieci w 4 śmietnikach kontenerowych. Strażacy ugasili te pożary podając wodę do środka kontenerów. Powiadomiono kętrzyńska Policję.

Również w piątek ok. godz. 20.00 strażak dyżurny zauważył z okna naszej komendy mężczyznę leżącego na jezdni. Strażacy ruszyli do poszkodowanego, udzieli mu pomocy medycznej, ułożyli na nosze, założyli kołnierz ortopedyczny, przenieśli z jezdni na chodnik, opatrunkiem zaopatrzyli krwawiące rany głowy i przekazali przybyłemu Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

2 sierpnia br. strażacy usunęli gniazdo szerszeni zagrażające pacjentom Szpitala Powiatowego w Kętrzynie.

Również w sobotę 2 sierpnia br. ok. godz. 20. 14 telefon alarmowy postawił na nogi strażaków z Kętrzyna, ale i z powiatu olsztyńskiego. Zgłaszająca poinformowała o zatonięciu mężczyzny (wiek 21 lat) na jeziorze legińskim. Z przekazanej informacji wynikało, że mężczyzna wypłynął wpław na jezioro i od ok. 3 godzin nie ma z nim kontaktu. Członkowie rodziny wraz z osobami przebywającymi na kempingu przeszukali brzeg jeziora i nie odnaleźli tego mężczyzny. Na miejsce zdarzenia zaalarmowano strażackie wozy oraz przyczepki z łodziami z powiatu kętrzyńskiego i powiatu olsztyńskiego. Działania strażaków polegały na przeszukaniu jeziora przy użyciu łodzi. Mężczyznę odnaleziono płynącego ok. 200 m od brzegu, był przytomny i bez żadnych obrażeń. Mężczyznę podjęto do łodzi i przetransportowano na brzeg. Rodzina potwierdziła tożsamość zaginionego. Mężczyzna odmówił przebadania przez ZRM twierdząc, że „czuje się dobrze”. Na tym działania zakończono. Na miejsce wezwano Policję.

Natomiast o godz. 20. 53 w sobotę 2 sierpnia br. wpłynęło zgłoszenie o wypadku w Łankiejmach. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili, że samochód osobowy uderzył w skarpę i blokuje jeden pas jezdni. Pojazdem podróżowała jedna osoba, mężczyzna, który znajdował się w karetce. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatora w pojeździe. Kierujący pojazdem odmówił zabrania do szpitala i pozostał na miejscu zdarzenia. Działania straży zakończono, na miejscu zdarzenia pozostał patrol policji.

W nocy z soboty na niedzielę ok. godz. 0. 30 strażacy ochotnicy z Reszla wyjechali do pomocy Policji w związku z wypadkiem na drodze wojewódzkiej w miejscowości Pudwągi.
Działania strażaków ochotników polegały na oświetleniu terenu akcji i prowadzonych czynności przez policyjnych techników, a po ich zakończeniu strażacy uprzątnęli jezdnię z uszkodzonych elementów pojazdów, zneutralizowali płyny eksploatacyjne i zmyli jezdnię.

3 sierpnia br. strażacy usunęli kokon agresywnych os, które atakowały i żądliły mieszkańców jednego z budynków na ul. Cukrowniczej w Kętrzynie.

Również 3 sierpnia br. o godz. 19. 19 strażacy wyjechali do gaszenia pożaru kombajnu w miejscowości Silec. Pierwsi na miejsce zdarzenia dotarli strażacy ochotnicy ze Srokowa, którzy stwierdzili pożar osprzętu komory silnika w kombajnie zbożowym. Operator podjął próbę gaszenie pożaru, jednak okazała się ona bezskuteczna. Działania strażaków polegały na podaniu prądu wody na palące się elementy. Pożar ugaszono. Na tym działania.
Spaleniu uległa komora silnika wraz z osprzętem, a straty oszacowano na ok. 10. 000 zł.

Przekazał: mł. bryg. Szymon Sapieha

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na ketrzyn.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5