Zgarnij 5000,00 złotych na działania społeczne!

2014-07-30 11:21:53(ost. akt: 2014-07-30 11:28:29)

Autor zdjęcia: Organizatorzy

Jeśli masz pomysł na działanie, które łączy ludzi, pobudza społeczność do aktywności i rozwiązuje konkretne potrzeby mieszkańców Warmii i Mazur załóż wniosek o mikrodotacje. Mikrodotacje może uzyskać młoda organizacja pozarządowa, grupa nieformalna jak i grupa samopomocowa.
Aby uzyskać 5000,00 zł na działania należy mieć dobry pomysł wynikający z konkretnych potrzeb społeczności lokalnej, dobrze zaplanować cele, działania i budżet. Ważne jest by planowane działania odnosiły się do Dobra Wspólnego.

„Po pierwsze, jak sama nazwa wskazuje, z dobra wspólnego korzystamy razem i wszyscy czerpiemy lub przynajmniej mamy możliwość czerpania z niego korzyści. (…) Po drugie, za dobro wspólne jesteśmy współodpowiedzialni. I to od początku do końca. Najpierw trzeba je przecież zbudować lub wypracować. Dobro wspólne nie jest bowiem dane raz na zawsze i nie jest odporne na zniszczenie. Wręcz przeciwnie. To sprawa niezwykle delikatna i wrażliwa.”
(Fragment publikacji „Działaj Lokalnie wokół dobra wspólnego”)

Głównym celem konkursu jest zwiększenie zaangażowania mieszkańców województwa warmińsko – mazurskiego, działających w grupach nieformalnych, samopomocowych i młodych organizacji pozarządowych, w życie publiczne poprzez wsparcie inicjatyw oddolnym służącym działaniom na rzecz dobra wspólnego.
W ramach konkursu przewidywane jest przyznanie dotacji na małe budżetowo projekty, które:

- posłużą stymulowaniu aktywności obywatelskie
- zakładają współdziałanie mieszkańców, dzięki któremu możliwe jest osiąganie celów o charakterze dobra wspólnego,
- wynikają z konkretnych potrzeb danej społeczności,
- mają jasno określony cel, dobrze zaplanowane działania, mierzalne rezultaty i rozsądne koszty realizacji,
- przewidują takie działania, które będą kierowane do określonej grupy odbiorców, a jednocześnie będą służyć całej społeczności,
- będą realizowane wspólnymi siłami mieszkańców i instytucji życia lokalnego – samorządów, przedsiębiorców i organizacji społecznych,
- będą umiejętnie i w sposób przemyślany angażowały zasoby lokalne – naturalne, społeczne, ludzkie i finansowe.

Nabór wniosków będzie prowadzony za pomocą generatora wniosków między 17 lipca, a 6 sierpnia 2014 dostępnym na stronie www.stopa.org.pl w zakładce Warmia Mazury Lokalnie oraz www.warmiamazurylokalnie.pl . Na wyżej winionych stronach dostępne będą również szczegółowe informacje dotyczące konkursu.

Już dziś zapraszamy na spotkanie informacyjno – szkoleniowe, które obędzie się 22 lipca 2014 roku o godzinie 16:00 w Ełku przy ul. Małeckich 3 lok.35/36. Zgłoszenia na spotkanie prosimy dokonywać internetowo wypełniając ankietę.

osoby do kontaktu:
Paweł Wilk
Karol Paszkowski
e – mail: elk@warmiamazurylokalnie.pl

Program dotacyjny WARMIA MAZURY LOKALNIE jest realizowany wspólnie przez 5 Organizacji Partnerskich działających w województwie warmińsko – mazurskim i będących Ośrodkami Działaj Lokalnie: Lokalną Grupę Działania „Warmiński Zakątek”, Nidzicki Fundusz Lokalny, Ełckie towarzyszenie Aktywnych „STOPA”, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży, Stowarzyszenie „PRZYSTAŃ” wspieraniach przez w Gołdapski Fundusz Lokalny oraz Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

żródło: ugreszel.pl

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na ketrzyn.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5