Maluszek leżał na schodach plebanii. Wokół były ślady krwi

2014-06-17 16:44:53 (ost. akt: 2014-06-17 17:36:13)
Dziewczynka urodziła się prawdopodobnie w nocy z poniedziałku na wtorek. Malucha leżącego przy schodach, kilka minut po 6:00, znalazła gosposia z plebanii. Wokół były ślady krwi. Dziecko porzuciła matka.
Chociaż w Zgromadzeniu Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny przy bazylice św. Jerzego w Kętrzynie działa okno życia, dziewczynka został podrzucona na schodach prowadzących do kuchni plebanii znajdującej się za kościołem. Po szóstej gosposia znalazła dziecko.

Kiedy zjawiliśmy się na miejscu, makabrycznie wyglądające czerwone plamy widoczne były od bloku przy ul. Daszyńskiego 1. Ślady prowadziły wzdłuż ogrodzenia, aż do kiosku przy bazylice. Powiadomieni przez pogotowie policjanci — prawdopodobnie właśnie po śladach krwi — szybko dotarli do matki dziecka.

rb


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (40) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ez #2986795 | 195.136.*.* 16 paź 2020 10:59

  ezz dziecko w okienku

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Marta #1603306 | 88.156.*.* 10 gru 2014 12:41

  Średniowiecze...

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Takie są fakty: #1435072 | 89.229.*.* 9 lip 2014 20:37

  W sali plenarnej Sejmu trwa debata nad wotum nieufności dla rządu. Jarosław Kaczyński zorganizował konferencję prasową. - Nie mogłem powiedzieć wszystkiego z mównicy sejmowej, bo zostałem przepędzony - powiedział prezes PiS. Następnie Kaczyński wyliczał kłamstwa i nieścisłości w wystąpieniu premiera Donalda Tuska. - Rząd wybudował dużo mniej dróg, niż zapowiadał - budują drogi na zasadzie przypadku - zaczął Jarosław Kaczyński. - Jest problem z ustaleniem, ile tego jest. Raz jest tyle, raz jest tyle... - mówił Kaczyński o autostradach wybudowanych podczas rządów Tuska. Wymienił też inne problemy, o których mówił premier. - Poziom zadłużenia Polski jest taki wysoki, że mówienie o sukcesach jest nieuzasadnione - odniósł się prezes PiS do słów Tuska. Wypowiedzi premiera o sukcesach polskiej młodzieży w nauce Kaczyński skomentował: "kulą w płot". - Dzieci w Polsce nauczono rozwiązywać testy, a nie problemy. Życie nie polega na rozwiązywaniu testów - argumentował prezes PiS. - Modernizacja armii jest fikcją. Grecja ma kilka łodzi podwodnych, my jedną, która zresztą nie ma możliwości wystrzeliwania rakiet - dodał polityk. Jeśli chodzi o bezrobocie, fakty są nieubłagane. - W zeszłym roku wyjechało z Polski pół miliona ludzi - zauważył Jarosław Kaczyński. Na zakończenie konferencji Kaczyński podkreślił: - Tusk uważa, że elektoratowi można wmówić wszystko.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz

 4. PO gorsze od PZPR!!! #1435069 | 89.229.*.* 9 lip 2014 20:34

  Nie wiem, jakie jest uzasadnienie decyzji, nie miałem możliwości złożenia wyjaśnień. Pracuję na tym stanowisku kilkadziesiąt lat. Najpierw dowiedziały się media, a ja dowiedziałem się z mediów - powiedział dla Razem.tv, prof. Bogdan Chazan, odwołany ze stanowiska przez Hannę Gronkiewicz-Waltz. - Przestrzeganie zasad prawa naturalnego będzie prawdopodobnie przyczyną eliminowania lekarzy i w efekcie ograniczenia dostępu do stanowisk pracy lekarzom wierzącym - powiedział lekarz i dodał: - Wiem, że Urząd Miasta brał pod uwagę wyniki kontroli przeprowadzonej przez Ministerstwo. Wnioski są nieuporządkowane. Przestrzeganie zasad prawa naturalnego będzie prawdopodobnie przyczyną eliminowania lekarzy i w efekcie ograniczenia dostępu do stanowisk pracy lekarzom wierzącym - zauważa prof. Chazan, który zwraca uwagę, że "to dziecko zostało poczęte in vitro". "Wiadomo, że takie zapłodnienie wiąże się ze zwiększonym prawdopodobieństwem wystąpienia wad ogólnorozwojowych u dzieci poczętych tą drogą. Media przemilczały tę kwestię" - stwierdził prof. Chazan.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz

 5. Piszą Trylogię #1433760 | 89.228.*.* 7 lip 2014 21:53

  Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga podała kilka nowych informacji na temat śledztwa ws. nielegalnego podsłuchiwania urzędników państwowych. Najciekawsza jest chyba wiadomość o znalezieniu podczas przeszukań nośników, które zostały przed śledczymi celowo ukryte i uszkodzone. Problem w tym, że - jak podała rzecznik prokuratury Renata Mazur - nie wiadomo, czy odnalezione nośniki... w ogóle odnoszą się do sprawy nielegalnego podsłuchiwania. Nie wiadomo też, czy biegłym uda się odzyskać utracone w wyniku celowego uszkodzenia informacji. Renata Mazur nie chciała podać żadnych szczegółów dotyczących odnalezionych nośników. Nie wiemy więc, gdzie i w jakich okolicznościach na nie natrafiono ani jaką mają postać. Kolejna nowa informacja to rozszerzenie krągu poszkodowanych. Dziś ten status ma już 18 osób. Rzecznik prokuratury zaapelowała, by ludzie, którzy mogli być podsłuchiwani, zgłaszali się do śledczych. Nie zmieniła się natomiast liczba podejrzanych. W dalszym ciągu są to 4 osoby: dwóch kelnerów, biznesmen Marek F. i jego szwagier Krzysztof R. Śledztwo - jak stwierdziła Renata Mazur - jest "dynamiczne". Jego akta liczą już 10 tomów, każdy po 200 kart.Czekamy,aż osiągną pojemność Trylogii.....

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (40)
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5