XIV Europejski Tydzień Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych

2014-05-28 15:41:15 (ost. akt: 2014-05-28 15:43:50)

Autor zdjęcia: SOSW Kętrzyn

Europejski Tydzień Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych to coroczna inicjatywa Olimpiad Specjalnych, którą wspierają UEFA, narodowe federacje piłkarskie i kluby. Od 17 do 25 maja 2014 r. ponad 50 000 sportowców Olimpiad Specjalnych zagrało w piłkę nożną, by pokazać, że to sport dla każdego, bez względu na poziom sprawności.
22.05. br na boiskach UWM w Kortowie rozegrano XIV Regionalny Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych. W turnieju wzięło udział 12 siedmioosobowych zespołów złożonych głównie z niepełnosprawnych z upośledzeniem intelektualnym.
W turnieju wzięło udział około 120 zawodników i zawodniczek z całego regionu Warmii i Mazur, reprezentujących kluby olimpiad specjalnych w Bartoszycach, Elblągu, Iławie, Kętrzynie, Szymanowie, Żardenikach, Działdowie, Jezioranach, Węgorzewie i Olsztynie.

Turniej, jak każde zawody organizowane przez Olimpiady Specjalne, rozpoczęło uroczyste otwarcie z prezentacją flagi i odegraniem hymnu stowarzyszenia. Jak zwykle też złożone zostało ślubowanie walki fair play.

SOSW w Kętrzynie reprezentowało 10 zawodników: Iwona Piegat, Socha Sławomir, Lipka Dawid,Lakei Paweł,Ejsmont Patryk,Skórko Krzysztof,Skórko Jarosław,Skórko Radosław,Jonczak Mateusz,Grygas Adam. Drużyna w swojej grupie sprawnościowej zdobyła III miejsce.

Trzech zawodników, wspólnie z zawodnikami Olsztyna i Iławy, reprezentować będzie Regionalny Oddział Warmińsko-mazurski w piłce nożnej na Letnich Ogólnopolskich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Bydgoszczy.

SOSW w Kętrzynie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na ketrzyn.wm.pl w ramkę "  ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij tutaj

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5