Dzień Otwarty w dla Osób Niepełnosprawnych w ZUS

2014-05-15 23:25:06(ost. akt: 2014-05-15 23:29:07)
ZUS w Kętrzynie

ZUS w Kętrzynie

Autor zdjęcia: Joanna Borkowska

Zakład Ubezpieczeń Społecznych 21 maja we wszystkich swoich placówkach w całym kraju organizuje „Dzień Otwarty dla Osób Niepełnosprawnych”. Zapraszamy osoby niepełnosprawne oraz ich rodziny, znajomych i pracodawców do odwiedzenia nas w tym dniu.
Celem organizacji „Dnia Otwartego dla Osób Niepełnosprawnych” w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych jest umożliwienie uzyskania kompleksowych informacji dotyczących ubezpieczeń społecznych, aktywizacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych.

Dla wszystkich uczestników Dnia Otwartego przygotowano „Informator dla Osób Niepełnosprawnych” z przydatnymi informacjami i wyjaśnieniami opracowanymi w przystępnej formie przez specjalistów ZUS i PFRON.

W Oddziale ZUS w Olsztynie zorganizowane zostało forum ekspertów nie tylko z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, ale również z PFRON, MOPS, Ośrodka Informacji dla Osób Niepełnosprawnych, Miejskiego i Powiatowego Urzędu Pracy.

Zapraszamy również do odwiedzenia w tym dniu Inspektoratów w: Bartoszycach, Działdowie, Ełku, Giżycku, Kętrzynie, Lidzbarku i Szczytnie oraz Biur Terenowych w: Gołdapi, Mrągowie, Nidzicy, Piszu i Węgorzewie. Przy specjalnie wyznaczonych stanowiskach będą dyżurowali specjaliści ZUS, którzy odpowiedzą na pytania oraz pomogą wyjaśnić wątpliwości.

Każdy, kto odwiedzi Oddział ZUS w Olsztynie lub podległe mu placówki terenowe będzie mógł na miejscu założyć i potwierdzić profil do swojego konta na Platformie Usług Elektronicznych (PUE). To nowoczesny portal, który bez wychodzenia z domu, umożliwia wgląd w informacje zapisane na osobistym koncie w ZUS. PUE pozwala, m.in. zobaczyć czy jesteśmy zgłoszeni do ubezpieczeń, czy pracodawca opłaca za nas składki, wysłać interesujące nas wnioski i śledzić stan ich realizacji, sprawdzić czy ZUS w terminie przekazuje składki do OFE oraz zarezerwować wizytę w placówce ZUS - w dogodnym dla nas terminie.

Dzień Otwarty dla Osób Niepełnosprawnych odbędzie się w siedzibie Oddziału ZUS w Olsztynie w budynku przy Pl. Konsulatu Polskiego 4 (sala konferencyjna) oraz w Inspektoratach i Biurach Terenowych na Salach Obsługi Klientów, w godz. od 900 do 1400.

Serdecznie zapraszamy!

Barbara Piotrowska
Rzecznik Prasowy
Oddziału ZUS w Olsztynie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na ketrzyn.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. herbi #1409115 | 89.229.*.* 3 cze 2014 10:16

    Czy naprawdę potrzeba organizować z takim hukiem tzw. dni otwarte ? A dlaczego to normalnie nie można ludzi informować i pomagać w rozwiązywaniu ich problemów w dni powszedni ? Tak normalnie, tak bez łaski, tak po ludzku, Dlaczego ???

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5