Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Kętrzynie

2014-01-09 11:14:29(ost. akt: 2014-01-10 10:40:23)

Autor zdjęcia: logo

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ponownie zagra w Kętrzynie. Tym razem 12 stycznia w Hali MOSiR artyści z naszego miasta i okolic wesprą cel Fundacji. Tegoroczna zbiórka przeznaczona jest na zakup sprzętu specjalistycznego dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godną opiekę medyczną seniorów.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ponownie zagra w Kętrzynie. Tym razem 12 stycznia w Hali MOSiR artyści z naszego miasta i okolic wesprą cel Fundacji. Tegoroczna zbiórka przeznaczona jest na zakup sprzętu specjalistycznego dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godną opiekę medyczną seniorów.

Wprawdzie jest to XXII Finał jednak w powiecie kętrzyńskim Orkiestra zagra już po raz dziewiętnasty. Na ulice Kętrzyna Srokowa, Reszla i Barcian wyjdzie tego dnia łącznie ok. 300 wolontariuszy z puszkami, którzy będą kwestować na wskazany przez Fundację WOŚP cel. W każdej grupie kwestującej będzie osoba odpowiedzialna za puszkę.

Taki wolontariusz musi posiadać również identyfikator ze zdjęciem oraz numerem, który musi być zgodny z numerem puszki. Wolontariuszy będzie można spotkać w godz. 6.30 – 16.00. Później zbiórka będzie odbywać się już tylko na terenie imprezy finałowej w Hali MOSiR. Ci korzy zgłosili się do kwestowania puszki i identyfikatory mogą odbierać 12 stycznia od godz. 6.30 do 11.30 w kawiarni „Maleńka Później w godz. 12-14 będą one do odebrania na Hali MOSiR.

Atrakcji nie zabraknie też podczas samej imprezy finałowej, która wystartuje o godz. 12.00 i potrwa do późnych godzin wieczornych. Tegoroczny program został praktycznie w całości oparty o artystów i sportowców z Kętrzyna i okolic. Nie zabraknie programów artystycznych przygotowanych przez kętrzyńskie szkoły, jak i różnorodnych koncertów. Na scenie będzie można usłyszeć dźwięki od muzyki akustycznej, przez disco, hip hop, szanty, reggae aż po heavy metalowe brzmienia.

Wystąpią m.in. Dr Watt, Perła i Repy, Magness, Marlena Szypulska, Aleksanda Jeznach. Gościnnie wystąpi rockowa grupa T- Box z Giżycka, tym razem ze swoim bardziej akustycznym obliczem. Warto dodać, że wokalistką grupy jest znana z poprzedniej edycji programu The Voice Of Poland Joanna Zubkowicz.

Jednak jak zapewniają Organizatorzy, na imprezę warto przyjść nie tylko dla muzyki. Będzie to okazja również do zobaczenia w akcji rollkarzy, tancerzy breakdance i hip hop dance czy pokazu Aikido. Za wkład do puszki będzie można pojeździć na kucykach z Kętrzyńskiego Stada Ogierów, przejechać się pojazdem pancernym Sztabowozu czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie przy starych i nowych motocyklach Kętrzyńskiego Klubu Motocyklowego „Rast”.

Istotnym elementem programu jest licytacja fantów przekazanych na ten cel przez ofiarodawców. Tradycyjnie już licytowane będą gadżety WOŚP, jak i inne ciekawe rzeczy m.in. prace wykonane przez osadzonych w Zakładzie Karnym Dubliny, a wśród nich wykonany z ponad 30 tys. elementów bałwanek. Na licytacji będzie można zakupić również karnet Wyjątkowy garnitur” ufundowany przez firmę Moda Męska Kędzierski dzięki któremu nabywca możliwość wybrania materiału, podszewki i dodatków według własnego uznania jak również spersonalizowanie elementów i kolorów wykończenia

W tym zalewie atrakcji pamiętajmy jednak o sednie naszego działania Jest nim chęć pomocy potrzebującym i ten cel jednoczy nas tego dnia. Dlatego zachęcamy nie tylko do obecności na imprezie, ale przede wszystkim do finansowego udziału w kweście. Pracujemy w ten sposób dla naszego wspólnego dobra.

organizatorzy

PROGRAM XXII FINAŁU WOŚP, 12.01.2013 HALA MOSIR KĘTRZYN

12. 00 – rozpoczęcie koncertu
12.10 – program artystyczny Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kętrzynie
12.35 – program artystyczny Szkoły Podstawowej Nr 4 w Kętrzynie
13.00 – program artystyczny Zespołu Szkół Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Kętrzynie
13.20 – program artystyczny Szkoły Muzycznej I-ego stopnia w Kętrzynie
13.50 – program Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kętrzynie
14.15 – program artystyczny Szkoły Podstawowej Nr 3 w Kętrzynie
14.30 – występ wokalny Aleksandry Jeznach
14.45 – recital akustyczny MARLENY SZYPULSKIEJ
15.05 – występ muzyczny Gimnazjum Nr 2 im. Jana Pawła II
15.20 – występ wokalny Aleksandry Jeznach
15.35 – pokaz rolkarzy
15.50 – koncert zespołu MAGNESS (disco)
16.30 – LICYTACJA
17.50 – pokaz aikido
18.00 – koncert zespołu Perła i Repy
18.40 – pokaz aikido
18.50 – koncert akustyczny zespołu T-BOX z Giżycka (rock)
19.20 – pokaz breakdance
19.35 – koncert hiphop Lejek i CeZetA
19.55 – pokaz breakdance
20.10 – koncert zespołu DR WATT (hard rock)

Spotykamy się jak zawsze. W każdy piątek :-)Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na ketrzyn.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutajKomentarze (34) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Po co F16? #1319365 | 89.228.*.* 7 lut 2014 21:03

  Lista pytań do premiera o koszty poniesione przez państwo dla wsparcia WOŚP,bardzo ciekawe,polecam:http://www.pch24.pl/ile- owsiak-kosztuje-budzet-panstwa--po-co-by la-mu-asysta-samolotow-f16-,20989,i.html

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. Cie choroba... #1314696 | 89.228.*.* 3 lut 2014 19:11

  Jerzemu Owsiakowi się niestety pogarsza. Okazuje się, że łażenie po stole w poszukiwaniu jakiegoś słoika było tylko pierwszym objawem coraz poważniejszej choroby. Jej kolejny atak został sfilmowany i można go obejrzeć na wideoblogu pana Jerzego. Wrażenie jest porażające. Owsiak rzuca się po studiu, z czarną peruką afro na głowie, z doklejonymi wąsami w stylu 60-letniego Meksykanina z czwartorzędnego filmu akcji z lat 80., w okularkach ze szkłami jak dna słoików, bawi się jakimiś drewnianymi laleczkami, czytając pochwalne listy od swoich fanów. Na koniec pan Jerzy (60 l.) pojawia się na wizji z głową konia. Trudno powiedzieć, czy tak już mu zostanie, czy też z czasem powróci do swojego wcześniejszego wyglądu. Jakie mogą być przyczyny tego stanu – trudno orzec. Być może to trauma związana w faktem, że po raz pierwszy w historii WOŚP nie zebrała w tym roku większej sumy niż w roku poprzedzającym. Panu Jerzemu pozostaje życzyć zdrowia (w końcu starszy człowiek) i zalecić jak najszybszą wizytę u specjalisty. Rekomendowałbym jednak innego lekarza niż ten, z którego usług korzysta Stefan Niesiołowski. Tamten się wyraźnie nie sprawdza.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 3. No właśnie. #1311005 | 89.228.*.* 30 sty 2014 18:28

  Z finansami WOŚP musi być coś na rzeczy, bo nawet mainstreamowe media nie bronią w tej kwestii Owsiaka. Dlaczego? Ponieważ każdy ekonomista, czytając sprawozdania finansowe WOŚP, potwierdzi, że na pomoc dzieciom Owsiak wydaje tylko tę część zebranych przez WOŚP pieniędzy, która zebrana jest w czasie tzw. finału. Kwoty wpłacone przez darczyńców i te z 1% PIT nie trafiają na pomoc dzieciom - potwierdza to nawet sam Owsiak. Obecnie WOŚP ma na koncie ponad 30 mln zł a jej cały majątek to ponad 70 mln zł ! Po co fundacji takie pieniądze? Po co Owsiakowi Land Rover za 300.000 zł? Dlaczego WOŚP płaci żonie Owsiaka ok. 12.000 zł miesięcznie? Po co fundacji nieruchomości warte 16 mln zł? To są proste pytania i Owsiak powinien na nie po prostu merytorycznie odpowiedzieć.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. do poniżej #1309142 | 83.11.*.* 28 sty 2014 22:29

   weź się za robotę, bo inaczej zgłupiejesz.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (6)

   1. Warto? #1309090 | 89.228.*.* 28 sty 2014 21:33

    Bezrobocie w Polsce jest na poziomie takim jakie mieliśmy zanim Polska przystąpiła do Unii Europejskiej. Z tym, że jednocześnie poza granicami kraju pozostaje na tzw. tymczasowej emigracji blisko 2,2 miliona Polaków, którzy we własnym kraju nie widzą już szans na godne życie. Zadłużenie zagraniczne Polski jest większe o jakieś 100 miliardów złotych niż wartość majątku trwałego należącego do Skarbu Państwa. Z demograficznym tsunami zbliża się katastrofa ZUS, w służbie zdrowia panuje chaos, rośnie biurokracja, rosną podatki, które drenują przede wszystkim kieszenie najbiedniejszych, nasza armia wynajmuje firmy ochroniarskie do ochrony obiektów wojskowych, bo sama nie jest w stanie przeszkolić i wyposażyć wartowników, a nasi rodzimi eurofanatycy z koalicji, z gazety bardziej wyborczej zachwyceni są rewolucją na Ukrainie. Tym, że naród ukraiński powstał i z koktajlem Mołotowa stanął na barykadach.To my mamy wspierać Ukrainę po to,by spotkał ich los taki sam jak nas?-oni będą mieli do nas o to żal,jak już się przekonają na własnej skórze,co ta unia jest warta.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (34)
   2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5