Pomóż wybrać strategię

2013-10-22 23:16:03(ost. akt: 2013-10-22 23:18:41)
Trwają prace nad strategią rozwoju Kętrzyna na lata 2014 - 2020. To bardzo ważny dokument i plan, który tak naprawdę określi w jakim kierunku pójdzie miasto.
Powstał także 26-osobowy zespół, który ma dopracować ową strategię. Na jego czele stanął Andrzej Degórski, zastępca burmistrza Kętrzyna a w skład zespołu wchodzą m.in. skarbnik,
sekretarz, 6 radnych, naczelnicy kilku wydziałów z ratusza, dyrektorzy szkół miejskich oraz przedszkola a także prezesi spółek prowadzonych przez samorząd.

Radny Rafał Rypina na swoim blogu zastanawia się: "może nasze miasto powinno stać się letnią stolicą piłki nożnej plażowej tzw. Beach Soccer'a, a może Centrum rehabilitacyjno - wypoczynkowym osób starzejących się? Czy może powinniśmy wrócić do tradycji przemysłowych naszego miasta?".

My pytamy o to naszych czytelników. Wpisujcie swoje propozycje w komentarzach pod tekstem.

Robert Izdebski
ketrzyn@gazetaolsztynska.pl

Komentarze (137) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Przeczytaj... #1370706 | 81.190.*.* 8 kwi 2014 18:35

  http://niezalezna.pl/53890-anatomia-zbro dni-no-opowiem-wam-co-zdarzylo-sie-w-smo lensku

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Kto nam zagraża? #1363657 | 89.229.*.* 31 mar 2014 17:58

   Lista zagrażających Polsce jest długa, przynajmniej tak wynika z różnych publikacji i każda z nich ma swoje racje. Problem leży w ustaleniu właściwej hierarchii i stanu zaawansowania poszczególnych zagrożeń. Zacznijmy jednak od tego, co nie jest żadnym zagrożeniem, ale stanem faktycznym, a bierze swoje początki w spadku po PRL. Wbrew oczekiwaniom, że upadek Sowietów przyniesie nam niepodległość do dnia dzisiejszego nie odzyskaliśmy jej. Jesteśmy w podobnej sytuacji jak po likwidacji „kultu jednostki” w Sowietach, wówczas to radio Erewań na pytanie czy został obalony kult jednostki w Związku Sowieckim? Odpowiedziało, że tak, ale tylko połowicznie: - kult pozostał tylko jednostki już nie ma. W naszym przypadku owa „jednostka” nawet się rozmnożyła, tylko że oficjalnie jej nie ma, jednakże w ciągu minionego ćwierćwiecza nagromadziło się tyle faktów, że wątpliwości już nie może być. Dla Polski obok upadku Sowietów miał decydujące znaczenie fakt powszechnie pomijany, mianowicie zmiana rządów w USA, po dwunastoletnich rządach republikanów, w tym głównie ośmioletnich Ronalda Reagana, przyszły rządy demokratów jak zwykle dla Polski nieszczęśliwych. I nawet nie chodzi tu o bezpośrednie poparcie dla Polski, ale o samą obecność Stanów Zjednoczonych w Europie, Reagan ten fakt wykorzystał doprowadzając do powstania zjednoczonej siły zmuszającej Sowiety do rozpadu. Jeszcze za prezydentury Busha seniora można było liczyć na kontynuację tej polityki amerykańskiego uczestnictwa w Europie, ale nieoczekiwana przegrana w reelekcji spowodowała rządy demokratów i całkowitą zmianę kierunku polityki amerykańskiej koncentrującej się wokół spraw azjatyckich, a szczególnie interesów Izraela.

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

   1. Niepojęte... #1357081 | 89.229.*.* 23 mar 2014 20:11

    Do polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych wpłynęło oficjalne pismo z Dumy Państwowej z propozycją podziału terytorium Ukrainy. Do informacji dotarli dziennikarze „Wiadomości” TVP1. Wiceprzewodniczący Dumy Państwowej, lider frakcji LDPR, Władimir Żyrinowski proponuje, by Polska domagała się referendum w sprawie przyłączenia do naszego kraju w pięciu zachodnich obwodach Ukrainy: wołyńskim, lwowskim, iwanofrankowskim, tarnopolskim i rówieńskim. Podobną „ofertę” dostały Węgry i Rumunia ws. obwodów zakarpackiego i czerniowieckiego. W granicach Ukrainy miałaby pozostać tylko jej środkowa część. Polskie MSZ ocenia pismo jako „kuriozalne”.Doprawdy,kacapska bezczelność nie ma granic.A jeszcze kilka miesięcy temu kacapy mieli w naszym kraju tak wielu sojuszników na wysokich szczeblach.Jacy naprawdę są ci co często zmieniaja zdanie,zależnie od której strony powieje?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

   2. Bezgraniczna bezczelność... #1357061 | 89.229.*.* 23 mar 2014 19:57

    Podobno nie są to protesty przeciwko rządom Tuska, tylko przeciwko rządom Kaczyńskiego, sprzed siedmiu lat... - A za rządów PiS-u zasiłki dla niepełnosprawnych były niższe – mówią jak na komendę z esemesu politycy Platformy, komentujący protest rodzin dzieci niepełnosprawnych w Sejmie. Wygląda na to, ze ten protest nie jest wcale przeciwko Tuskowi, który nie wywiązał się z obietnic, ale przeciwko zbyt niskim zasiłkom siedem lat temu, podczas rządów PiS-u. Matki po siedmiu latach zorientowały się, że Kaczyński płacił im zbyt niskie zasiłki i dlatego w zeszły czwartek przyszły do Sejmu protestować. Wcale nie przeciwko Tuskowi, tylko przeciw Kaczyńskiemu! PSL z kolei odwraca ogonem świnie. Gdy PSL było z protestującymi rolnikami pod Łosicami, PiS było w Kijowie – stwierdził bezczelnie młody gniewny rzecznik prasowy PSL-u. Nie dodał, cyniczny młodzieniec, przeciwko komu rolnicy pod Łosicami wyszli protestować. Wygląda na to, że rolnicy z bliżej nieokreślonego powodu rolnicy zaprotestowali przeciwko rządom PiS-u, tym sprzed siedmiu lat. Wcale nie przeciwko obecnym rządom PSL-u. PSL, które skompromitował się kompletnie w sprawie świń, które samo z tego powodu wywaliło Kalembę, a w ślad za nim głównego weterynarza, bezczelnie wyciera sobie gębę PiS-em. Wierzę, że ludzie nie dadzą się na to nabrać...

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

   3. Czy to możliwe? #1355624 | 89.229.*.* 21 mar 2014 21:20

    Ukraina podpisała dziś umowę stowarzyszeniową z Unią Europejską. To znaczy tę część polityczną. Czy to wystarczy, by ocalić niepodległość i prozachodnią orientację Kijowa? Czy to nie za mało i nie za późno? Oczywiście, że za mało i za późno, ale znaczenie jednak ma, ponieważ stanowi formalną asocjację Ukrainy z Unia Europejską i jakiś rodzaj zobowiązania wobec Ukrainy, żeby Unia reagowała w przypadku postępu aneksji Ukrainy przez Putina. Więc w sensie symboliczno- politycznym jest to gest bardzo spóźniony. I nie poparty głębszymi sankcjami może wystawić na śmieszność Unie, jeśli Putin anektuje Kercz, Ługańsk, Dniepropietrowsk, Donieck, Charków a nawet Odessę i nie będzie żadnych reakcji. Jeśli Unia nie zareaguje to będzie śmiech i kompromitacja. Jeśli Zachód zareaguje twardo na aneksje Krymu, to Putin zatrzyma się na Krymie. Jeżeli będzie to reakcja w stylu Ronalda Reagana, czyli rzucenie sowietów na kolana bez jednego wystrzału, wyłącznie siła ekonomiczną . Unia Europejska ma PKB 16 razy większe niż Rosja. W związku z tym Rosja nie ma żadnych sznas. Zasoby gazu i ropy na świecie z pominięciem Rosji wystarczą. Ale ze strony Zachodu wymaga to pewnej reorientacji. Uderzenia w splot słoneczny. Uderzenie w sam środek ciężkości Putina. To jest uderzenie w zasób finansowy wynikający ze sprzedaży surowców. I tu się przeorientuje Europa na odbiór Zachodu z Zatoki Perskiej i odetnie się Putina od kasy , to on leży. Druga rzecz, trzeba natychmiast zaanektować miliardy euro przetrzymywane przez proputinowskich oligarchów Ukraińskich i rosyjskich w bankach Zachodu. Bo Europa Zachodnia jest gigantyczną pralnią brudnych pieniędzy dla pieniędzy ukradzionych społeczeństwu ukraińskiemu i rosyjskiemu przez oligarchów. Poza tym relegować Rosję z instytucji międzynarodowych. Odebrać jej Mundial 2018. Nie wiem czemu jeszcze tego nikt nie zgłosił? Dlaczego Rosjanie mają organizować mistrzostwa piłkarskie, które są świętem pokoju i współpracy międzynarodowej? Kilka takich zdecydowanych posunięć w stylu Ronalda Reagana i Putin leży w przeciągu paru miesięcy.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (137)
   2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5