Radny: Warunki jazdy nie poprawią się

2013-07-25 10:56:49(ost. akt: 2013-07-25 11:04:36)
Pan Banach przygotował wspólnie ze specjalistami z zakresu geodezji i inżynierii lądowej opracowanie, które zawiera wytyczne dla optymalnego poprowadzenia obwodnicy miasta.

Pan Banach przygotował wspólnie ze specjalistami z zakresu geodezji i inżynierii lądowej opracowanie, które zawiera wytyczne dla optymalnego poprowadzenia obwodnicy miasta.

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne.

Angażując się we wsparcie samorządu Gminy Miejskiej Kętrzyn w pomoc województwu w realizację modernizacji drogi wojewódzkiej nr 591 Kętrzyn - Mrągowo dotarły do mnie niepokojące informacje - twierdzi Rafał Rypina, radny miasta Kętrzyn.
Wielce prawdopodobne jest, że modernizacja tej drogi nie ma związku z oczekiwaną przez społeczność lokalną koniecznością poprawy skomunikowania obszaru powiatu kętrzyńskiego z drogą krajową nr 16. U podstaw tych działań, leży wyłącznie dostosowanie drogi do ruchu ciężkich zestawów ciężarowych, które po otwarciu przejścia granicznego w Michałkowie zostaną częściowo przekierowane z dróg krajowych 51 i 65.

Przy zachowanym przekroju poprzecznym drogi, warunki jazdy nie tylko nie poprawią się, ale wskutek zagęszczenia ruchu znacznie pogorszą. Ponadto tranzyt ma zostać poprowadzony ulicami miasta Kętrzyn (mają być przebudowane m. in. ronda Solidarności i Dmowskiego), co według mnie jest niedopuszczalne (odrębną kwestią jest brak rzetelnego poinformowania opinii publicznej o faktycznych skutkach realizowanej przebudowy). Wskutek planowanej przebudowy rond pogorszy się płynność ruchu przy jednoczesnym pogorszeniu bezpieczeństwa uczestników ruchu.

Jednocześnie do dzisiaj nie ma pomysłu na rozsądną lokalizację obwodnicy miasta. W związku z powyższym poprosiłem eksperta z zakresu komunikacji Pana Marcina Banacha o opracowanie koncepcji organizacji ruchu tranzytowego dla miasta Kętrzyn.

Pan Banach przygotował wspólnie ze specjalistami z zakresu geodezji i inżynierii lądowej opracowanie, które zawiera wytyczne dla optymalnego poprowadzenia obwodnicy miasta oraz (w części stanowiącej analizę rozwiązań przyjętych dziś do realizacji) wykazuje błędy popełnione na etapie projektowym obecnie realizowanego założenia. Jako mieszkaniec miasta nie mogę się zgodzić na przeprowadzenie tranzytu przez nasze miasto. Istnieje możliwość by w tym momencie zawalczyć o obwodnicę dla Kętrzyna, ponieważ drugi raz taka szansa może się nie powtórzyć.
Rafał Rypina

Komentarze (25) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. farmazon #2638677 | 188.146.*.* 7 gru 2018 09:51

  5 lat minęło a Rypina tylko gada. Teraz po wyborach jak dostał stołek przewodniczącego Rady Miasta, to w ogóle przestał robić cokolwiek.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. mateusz #1167913 | 78.133.*.* 10 sie 2013 21:08

  Dokładnie.Ja też zwróciłem uwagę na te błędy które są opisane w tym opracowaniu.Prowadzę ciężarówkę i wiem jakie niebezpieczne sytuacje są na takich rondach.Nie do pomyślenia jest,że jakiś idiota nie zauważył tych błędów i teraz kierowcy będą narażeni na kolizje i mandaty.Więc oczywiście warunki nie poprawią się,tylko pogorszą.Podobnie jak warunki w nowych autobusach.Zanim ludzie nie porezygnują to będzie horror.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Krzysztof #1167723 | 213.17.*.* 10 sie 2013 17:28

   Po przeczytaniu niepokojących informacji zamieszczonych na stronie Radnego Rypiny(PiS) postanowiłem trochę bardziej zgłębić się w tematy drogowe.Co tu dużo gadać,propozycja obwodnicy wg.Banacha jest trafiona w 10-tkę.Ona nie tylko rozwiązuje to co jest,ale też to co będzie wcześniej np ruch na Michałkowo,lub póżniej np.ruch przez Węgorzewo na kolejne nowe przejście.Jestem pod wrażeniem całościowego podejścia do problemu.Urzędnicy uczyć się z tych materiałów!

   Ocena komentarza: warty uwagi (12) odpowiedz na ten komentarz

  2. śmieszny przetarg #1166590 | 188.146.*.* 9 sie 2013 16:39

   U Rypiny na stronie można przeczytać,że ustawiony przetarg na solarisa wygrał solaris.Podobno resztę wycięli przed przetargiem i "konkurował" sam ze sobą.Na koniec wyszło że jeszcze będzie droższy niż dopuszczano chociaż decydować miała cena.Szok kurde.

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. i to nie wszystko #1163903 | 178.235.*.* 7 sie 2013 14:37

    Wybory już blisko.Zobaczysz co się zacznie wyprawiać za pół roku.

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (25)
    2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5