Koncert zespołów Loka i Blue Sounds

2013-04-23 22:20:02(ost. akt: 2013-04-29 11:21:29)

Autor zdjęcia: Beata Szuksztul

4 maja, godzina 20, amfiteatr przy ulicy Kajki. Wstęp wolny.
Projekt BLUE SOUNDS powstał, aby wzruszać, zachwycać i niepokoić. Do repertuaru, który złożony jest przede wszystkim z kompozycji własnych, wnosi własne upodobania i fascynacje. Każdy z muzyków to indywidualność, ale utwory w ostatecznej formie zachowują specyficzne brzmienie i charakter, tworząc niepowtarzalny styl zespołu, a także ciepły i zarazem pełen energii klimat koncertów.

Marek Jakubowski zwraca uwagę, iż: "Główną postacią jest tutaj wokalistka, prawdziwie, bez udawanego dramatyzmu śpiewająca bardzo osobiste w treści - także napisane przez siebie - teksty. Joanna Karkoszka czyni to nader przekonywująco, naturalnym dla bluesa, a nawet jazzu głosem..." (Jazz Forum 4-5/2006).

Zespół występował na najważniejszych festiwalach bluesowych i jazzowych w Polsce. W roku 2006 światło dzienne ujrzała debiutancka płyta zespołu Tak naprawdę to wszystko z miłości, która spotkała się z dużym uznaniem zarówno wśród szerokiej rzeszy słuchaczy jak i krytyków muzycznych. Recenzowana była w prestiżowych pismach muzycznych, między innymi w JAZZ FORUM i TWÓJ BLUES.

W roku 2008 doczekała się również reedycji w Japonii. Zespół zdecydowanie określa rodzaj wykonywanej przez siebie muzyki - nie gra wyłącznie dla koneserów, lecz przede wszystkim dla wrażliwych słuchaczy.

Loka to grupa muzyczna, założona w 2012 roku z inicjatywy Kamila Mikuły i Grzegorza Porowskiego.Muzycy grupy Loka zdecydowali o powstaniu zespołu przez internet. Wkrótce potem powstał utwór „Prawdziwe powietrze”, który uzyskał dwie nominacje do nagrody Eska Music Awards w kategoriach hit lata oraz najlepszy debiut.

W maju 2012 roku grupa wystąpiła na festiwalu TOPtrendy w koncercie trendy, konkurując z takimi wokalistkami jak Mika Urbaniak, Kasia Wilk, Hania Stach czy duetem Me Myself And I.


Serdecznie zapraszam na to muzyczne wydarzenie,wstęp wolny.

Źródło: Artykuł internauty

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5