Orzeł Janowiec rozgromił lidera

2019-10-26 18:30:28(ost. akt: 2019-10-27 09:34:36)
W 67 minucie Łukasz Łaszczych najwyżej wyskakuje do dośrodkowania i strzałem głową zdobywa czwartego gola dla Orła Janowiec Kościelny

W sobotę (26 października) w meczu 13 kolejki piłkarskiej Ligi Okręgowej gr.2 Orzeł Janowiec Kościelny na własnym boisku wygrał z dotychczasowym liderem Barkasem Tolkmicko 5:2 (1:1)
Do sporej niespodzianki doszło w 13 kolejce piłkarskiej Ligi Okręgowej gr.2. Zajmujący dotychczas ostatnią 16 lokatę w tabeli Orzeł Janowiec Kościelny wysoko wygrał z liderem rozgrywek Barkasem Tolkmicko aż 5:2 (1:1)

Krótkie krycie, agresywna i pełna polotu gra Orła sprawiła że goście z Tolkmicka nie istnieli w dzisiejszym spotkaniu. Orzeł rozegrał bardzo dobre spotkanie i w końcu odniósł swoje pierwsze ligowe zwycięstwo.

Gospodarze nie ustrzegli się co prawda błędów w obronie. Po jednym z nich w 11 minucie niepilnowany Grzegorz Żak strzałem głową zdobywa prowadzenie dla Barkasa. Pięć minut później najlepszy wśród gospodarzy z zarazem kapitan zespołu Paweł Szypulski dobija skutecznie strzał zza linii pola karnego Krzysztof Rama.

Ten sam duet piłkarzy w 24 minucie przeprowadził groźną akcje po której dośrodkowana z prawej strony przez Mateusza piłka o milimetry minęła głowę Pawła po której mógł paść ładny gol.

Orzeł miał ułatwione zadanie, bo lider z Tolkmicka niczego dobrego w tym spotkaniu nie pokazał. Co prawda goście mieli niezłą okazję na zdobycie gola w 34 minucie, lecz strzał z rzutu wolnego nad murem w ładnym stylu golkiper Orła Damian Dąbrowski przeniósł piłkę nad poprzeczkę

Do przerwy był remis 1:1 ze wskazaniem na gospodarzy. Po przerwie pierwsze 25 minut gry wstrząsnęło liderem. Kapitan Orła Paweł Szypulski w odstępie dwóch minut zdobywa dwa gole dla gospodarzy wykorzystując spore zamieszanie pod bramką rywala.

Gdy powoli kibice zaczęli się cieszyć ze zwycięstwa piłkarzy Orła niespodziewanie dla ich zespołu w 61 minucie Kuba Depka wykorzystuje kolejny błąd obrony Orła i strzałem głową zmniejsza rezultat na 3:2 dla gospodarzy.

Do końca pozostało niespełna 30 minut i końcowy wynik stał się sprawą otwartą. Niewątpliwe wszelkie wątpliwości dla przyjezdnych rozwiał w 67 minucie Łukasz Łaszczyk. Mateusz Kosiński dośrodkował piłkę z kornera a najwyżej wyskakujący do piłki Łukasz Łaszczych efektowną główką zdobył czwartego gola dla gospodarzy.

Orzeł do końca grał ambitnie, grał do ostatniego gwizdka sędziego i w samej końcówce się powiodło. Grający po przerwie w zespole Orła Grzegorz Wąsiewski będąc w polu karnym sprytnie nabił piłką w rękę lewego obrońcy Barkasa i arbiter główny po konsultacji z sędzią asystentem wskazał na rzut karny dla Orła który skutecznie w ostatniej minucie spotkania wyegzekwował Łukasz Łaszczych.

Orzeł Janowiec zasłużenie wysoko pokonał dotychczasowego lidera Barkasa Tolkmicko 5:2. Gospodarze wyraźnie dominowali na boisku, wykazali się niezłą skutecznością i zasłużenie wygrali ten mecz. Goście z Tolkmicka niczego dobrego w tym spotkaniu nie pokazali i aż dziw bierze że z taką grą byli liderem tych rozgrywek.

Po meczu powiedzieli trenerzy obydwóch drużyn:
* Trener Orła Janowiec Kościelny Waldemar Pyracki
- W końcu doczekaliśmy się 3 punktów i to z nie byle kim bo z liderem. W poprzednich meczach zaczęliśmy dobrze, ale brakowało nam punktów i nie strzelaliśmy też goli. Dzisiaj zaczęliśmy strzelać bramki i wygraliśmy mecz. Cały zespół zapracował na zwycięstwo, nawet zmiany które wprowadziłem też dołożyły cząstkę do zwycięstwa w tym meczu. Bardzo cieszą te 3 punkty. Długo na nie czekaliśmy. W poprzednich meczach brak skuteczności przekładał się na brak punktów, a dzisiaj ta skuteczność była i odnieśliśmy w końcu upragnione zwycięstwo.

* Trenera Barkasa Tokmicko Arkadiusz Matz
- Przegraliśmy, szacunek dla rywala za ambicję, za walkę, za grę do końca, tylko klaskać. My gramy swoje, cieszymy się, bawimy się. Trudno taka jest piłka. Nie mieliśmy dzisiaj w sobie takiej werwy , ambicji mimo że zawodnicy zostawili sporo zdrowia na boisku aby ten mecz wygrać

Orzeł Janowiec Kościelny: Dąbrowski - Szypulski - Leyk - Podowski - Łochnicki - Ławicki - Czaplicki - Łaszczych - Rama - Kosiński - Onyszek oraz Wąsowski, Jasiński, Wąsiewski, Małecki